Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

27 Września, Środa, Damian, Wincenty, Kosma

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Gotkowska: Europa dopiero przestawia tory z pokoju na wojnę

29.11.2022, 09:41:00
Gotkowska: Europa dopiero przestawia tory z pokoju na wojnę
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. 43 batalion lekkiej piechoty w Braniewie)

Kluczowe dla tego, jak ta wojna zostanie zakończona, będzie stanowisko USA i dalsze wsparcie Ameryki dla Ukrainy” – mówiła Justyna Gotkowska w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. „W tej wojnie zobaczyliśmy, że USA to przywódca zachodu, ustalający główne kierunki polityki wobec Rosji, konsultujący dosyć ściśle z Europą politykę wobec Ukrainy, sankcji wobec Rosji i kształtujący zachodnią postawę wobec Rosji” – dodała wicedyrektorka OSW.

 

 

Gotkowska tłumaczyła też, dlaczego Europa – najbogatszy kontynent – nie jest liderem we wspieraniu Ukrainy. „UE ma dużo mniejsze zdolności do kontynuowania pomocy Ukrainie na takim poziomie, na jakim pomagają Stany Zjednoczone. Mówimy o kontynencie, w którym państwa członkowskie po zimnej wojnie znacząco zmniejszyły swoje zdolności wojskowe, wydatki na obronność i produkcję zbrojeniową.

W tym tygodniu, dopiero po roku wojny, mieliśmy w Niemczech spotkanie kanclerza Scholza z przedstawicielami przemysłu zbrojeniowego w kwestii tego, jak zrobić, żeby przemysł produkował więcej amunicji, sprzętu wojskowego i uzbrojenia, bo w tej chwili Bundeswehra jest niedozbrojona, a my mamy w perspektywie miesięcy, lat jeszcze dozbrajać Ukrainę, wspierać państwa wschodniej flanki NATO i jesteśmy w Europie na tym etapie, że dopiero przestawiamy tory z pokoju na  wojnę” – powiedziała Gotkowska.

Robert Mazurek pytał także o to, czy ryzyko rosyjskiej kontrofensywy na Ukrainie jest nadal realne. „Jest to możliwe w niektórych obszarach. Naszym celem powinno być dozbrajanie Ukrainy tak, żeby była w stanie teraz odbić jak najwięcej terytoriów na wschodzie. To jest cel zachodu. Ukraina w pełni zależy od dostaw amunicji, sprzętu, uzbrojenia ze strony zachodniej – odpowiedziała Gotkowska.

 

Więcej na RMF24.pl.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.