Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Grudnia, Czwartek, Justyna, Andrzej, Konstanty

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

W wypadku zginęło czterech pracowników elbląskiej fabryki. Ruszył proces kierowcy ciężarówki

20.11.2022, 14:00:00
W wypadku zginęło czterech pracowników elbląskiej fabryki. Ruszył proces kierowcy ciężarówki
Fot. OSP Dobrcz

Rozpoczął się proces kierowcy ciężarówki oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło czterech pracowników elbląskiej fabryki mebli. Sprawa toczy się przed Sądem Rejonowym w Świeciu. Na przyszły tydzień zaplanowano kolejną rozprawę. 

 

Przypomnijmy. Tragiczny wypadek, w którym śmierć poniosło czterech mieszkańców powiatu elbląskiego, wstrząsnął całą Polską. Dramat rozegrał się na drodze S5 w miejscowości Niewieścin (powiat świecki). 16 maja tego roku zderzyły się tam ze sobą cztery pojazdy jadące pasem w kierunku Gdańska: osobowy peugeot, ciężarowy MAN, ford transit i ciężarowe volvo. Ford, którym podróżowali pracownicy elbląskiej fabryki mebli: Wojciech, Janusz, Bartosz i Jan znalazł się między ciężarowymi volvo i MAN-em. Ich auto zostało dosłownie przez nie zmiażdżone. Mężczyźni zmarli na miejscu. 53-letni kierowca volvo, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.  Pozostali uczestnicy wypadku wyszli z niego bez szwanku.

 

Prokurata w Świeciu prowadząca postępowanie w tej sprawie uznała, że odpowiedzialnym za tę katastrofę jest Krzysztof K. (mieszkaniec powiatu toruńskiego), kierowca jednej z ciężarówek uczestniczących w wypadku. W lipcu tego roku do Sądu Rejonowego w Świeciu skierowano akt oskarżenia. 

 

Mężczyzna został oskarżony o spowodowanie wypadku samochodowego ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego śmierć poniosły cztery osoby. Oskarżonym jest kierowcą tira z naczepą z kruszywem, która uderzyła w samochód, którym podróżowali mężczyźni

- mówił Janusz Borucki, Prokurator Rejonowy w Świeciu.

 

Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. W ubiegłym miesiącu ruszył jego proces. Na wyrok musimy jeszcze poczekać. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna rozprawa. 

 

Sprawa wpłynęła do Sądu Rejonowego w Świeciu 29 lipca. Pierwszy termin rozprawy Sąd wyznaczył na 18 października. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na dzień 24 listopada

- informuje Renata Joppek, Kierownik Oddziału Administracyjnego Sądu Rejonowego w Świeciu.

 

Do tematu wrócimy. 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.