Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Grudnia, Czwartek, Justyna, Andrzej, Konstanty

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Budowa farmy fotowoltaicznej na Terkawce pod znakiem zapytania?

20.11.2022, 11:43:00
Elbląg: Budowa farmy fotowoltaicznej na Terkawce pod znakiem zapytania?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Inwestycja na Terkawce pod znakiem zapytania? Blisko rok temu Miasto wydzierżawiło prawie 150 ha firmie, która planowała budowę farmy fotowoltaicznej w tym miejscu. - Firma się zatrzymała i nie wiadomo, czy się nie wycofa - mówił podczas spotkania z młodzieżą przewodniczący elbląskiej rady Antoni Czyżyk.

 

 

Przypomnijmy. W listopadzie ubiegłego roku przeprowadzono przetarg na dzierżawę nieruchomości gruntowej o powierzchni 149,7 ha położonej przy ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego i alei Grunwaldzkiej, na obszarze tzw. Terkawki. Teren ten przeznaczony jest pod budowę i eksploatację farmy fotowoltaicznej. Wywoławcza wysokość czynszu wynosiła 1 497 707 zł rocznie. W postępowaniu wzięły udział dwie firmy. Najwyższą kwotę czynszu zaoferowała firma Ipsolar.Farma4 z Warszawy (należąca do Ipsolar Gropu, z kapitałem koreańskim), w wysokości 2 mln 530 tys. zł rocznie. W grudniu 2021 roku Miasto podpisało z nią umowę dzierżawy. 

 

 

To obszar, który miasto przejęło od wojska. Teren ten idealnie nadaje się pod farmę fotowoltaiczną. Długoletnia dzierżawa zapewnia stały, coroczny dochód dla miasta. W perspektywie  29 lat, na które została podpisana umowa, daje to kwotę  co najmniej ok. 71 mln zł. Jest to kolejny przykład zainteresowania dużych inwestorów, z kapitałem zagranicznym do inwestowania w Elblągu

 

- podkreślał wtedy Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

 

Rozpoczęcie budowy farmy dzierżawcy planowali wtedy na rok 2023. Wcześniej firma musi spełnić szereg formalności i uzyskać m.in. decyzję o warunkach zabudowy. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie? Jej realizacja może być opóźniona. Mówił o tym Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu podczas spotkania z Młodzieżową Radą Miasta w tym tygodniu.

 

 

Podjęliśmy uchwałę, aby przeznaczyć Terkawkę pod zainstalowanie farmy fotowoltaicznej, ale problemy, które już dziś są, spowodowały, że firma się zatrzymała i nie wiadomo, czy się nie wycofa. Podejmowaliby tę decyzję w innych realiach. Inflacja trochę zatrzymała inwestycję

 

- mówił przewodniczący rady. 

 

 

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Miejski w Elblągu i inwestora. Na odpowiedzi czekamy. Do tematu wrócimy. 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.