Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

27 Września, Środa, Damian, Wincenty, Kosma

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Na obwodnicy Elbląga powstaną ekrany akustyczne?

18.11.2022, 08:49:00
Na obwodnicy Elbląga powstaną ekrany akustyczne?

Elblążanie mieszkający nieopodal obwodnicy, którzy apelowali o montaż ekranów akustycznych mogą doczekać się zrealizowania tej inwestycji. Posłanka Lewicy Monika Falej złożyła w tej sprawie interpelację m.in. do Marszałka Województwa, który zlecił Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykonanie "przeglądu ekologicznego".


 

W lipcu br. pisaliśmy o hałasie, na który skarżą się mieszkańcy okolic wiaduktu przy ul. Skrzydlatej. W tej sprawie interweniowała posłanka Lewicy Monika Falej do Ministra Infrastruktury Rafała Weber.


W latach 2004-2018 tzw. obwodnica elbląska stała się częścią drogi ekspresowej S7, liczącej  w sumie 720 kilometrów, łącząc Trójmiasto z Warszawą oraz w dalszej kolejności z aglomeracjami: radomską, kielecką i krakowską. - Wraz z autostradą A1 stanowią one jedne z najważniejszych dróg prowadzących nad Morze Bałtyckie – stwierdziła Monika Falej. - Z pewnością modernizacja S7 to także ważna inwestycja w kontekście poprawy komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Już samo zredukowanie ilości skrzyżowań jednopoziomowych na rzecz dwupoziomowych znacznie polepszyło płynność ruchu.

 

 

Mieszkańcy Elbląga wiązali nadzieje na rozwojowe szanse wynikające z tak efektywnego skomunikowania ich Miasta. Jednakże wśród pozytywów są także wspomniane krytyczne oceny związane z natężeniem hałasu. Ruch pojazdów uległ znacznemu zwiększeniu całorocznie, nie mówiąc o sezonowym letnim

 

- mówiła Monika Falej.We wrześniu pisaliśmy o odpowiedzi Ministra, który przyznał, że obecnie Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego prowadzi postępowanie administracyjne w tej sprawie, które zobowiązać ma Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad do sporządzenia i przedłożenia przeglądu ekologicznego dla drogi krajowej S7 na odcinku od węzła Elbląg Wschód do węzła Elbląg Południe, na terenie miasta Elbląga w rejonie ulic Malborskiej, Skrzydlatej, Olkuskiej oraz rejonie ulic: Dębowej, Akacjowej, w zakresie oddziaływania akustycznego na środowisko.

 


Posłanka zwróciła się w tym temacie również do Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który przyznał, że postępowanie administracyjne zostało wszczęte 9 sierpnia.

 

 

Jednym z dowodów w sprawie są strategiczne mapy hałasu. Prezydent Elbląga przedłożył marszałkowi województwa warmińsko-mazurskiego w czerwcu br. mapy akustyczne, wykonane w ramach zadania „Strategiczna mapa akustyczna miasta Elbląga”. Analiza przedstawionych map terenów zagrożonych hałasem (…) dla hałasu drogowego na odcinku drogi S7 w pobliżu wskazanych powyżej lokalizacji w mieście, pozwala stwierdzić możliwość przekroczenia wartości dopuszczalnych hałasu na terenach podlegających ochronie akustycznej

 

– pisze Marcin Kuchciński, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego,Mapy akustyczne mają służyć jedynie identyfikacji problemu. To przegląd ekologiczny będzie kluczowy do podjęcia decyzji o instalacji ekranów akustycznych.

 

Marszałek wystąpił do GDDKiA w Olsztynie o wskazanie terminu, w którym ten przegląd zostanie wykonany.

 

 

Z uwagi na duże społeczne zainteresowanie sprawą tut. Organ poprosił o wskazanie możliwie krótkiego terminu sporządzenia przeglądu ekologicznego, tj. krótszego niż standardowe 18 miesięcy

 

– informuje wicemarszałek.

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.