Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Lutego, Środa, Eleonora, Feliks, Kiejstus

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

VIII Elbląski Bieg Niepodległości. Znamy zwycięzców (zobacz zdjęcia)

11.11.2022, 19:00:00
VIII Elbląski Bieg Niepodległości. Znamy zwycięzców (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

Ponad pół tysiąca osób wystartowało w 8. Elbląskim Biegu Niepodległości. Zwycięzcą został Grzegorz Kujawski z Pucka, który potrzebował 31 minut i 48 sekund, aby pokonać 10-kilometrową trasę prowadzącą ulicami miasta. Wśród pań najlepszy wynik osiągnęła Beata Niemyjska ze Starocina (36:01).

 

Elbląski Bieg Niepodległości to jedna z największych imprez biegowy w naszym, która tradycyjnie towarzyszy obchodom Narodowego Święta Niepodległości. Za nami 8. edycja wydarzenia. 

 

Tegorocznym mistrzem Biegu Niepodległości został Grzegorz Kujawski. Zawodnik z Pucka najszybciej pokonał trasę (31:41) i zajął pierwsze miejsce w kategorii Open mężczyzn. Wśród kobiet pierwsza na mecie była Beata Niemyjska ze Starocina z czasem (36:01). 

 

 

Gdyby to nie był bieg z okazji naszego wspólnego święta, to pewnie o tej porze roku nie dałbym się już namówić na start. To główna motywacja do udziału w tym wydarzeniu, a to, że udało się nawiązać rywalizację to dodatkowy plus. Nie ukrywam, że to trudne wyzwanie, bo nie trenowałem już od dwóch tygodni. Można powiedzieć, że przystąpiłem do tego biegu z marszu. Cieszę się, że wyszło, jak wyszło. Jestem zadowolony z wyniku. Co ciekawe, był to jeden z szybszych biegów, które w tym roku miałem na 10 km. To dla mnie duże zaskoczenie i miła niespodzianka

 

- mówi Grzegorz Kujawski.

 

Na starcie 8. edycji Elbląskiego Biegu Niepodległości stanęło ponad 500 zawodniczek i zawodników. 

 

Uważam, że to najlepsza forma świętowania. Nie dość, że świętujemy niepodległość Polski, to jeszcze propagujemy sport. W to wydarzenie zaangażowani są i starsi i młodsi. Świętujemy więc wspólnie i aktywnie. Polecam udział w tym biegu

 

- mówi Alicja Pakieła, pierwsza wśród pań kategorii 18+.

 

Uczestnicy biegu do pokonania mieli 10 kilometrów (trzy pętle). W tym roku trasa prowadziła z ul. Wodnej ulicami: Wałową, Stoczniową, Królewiecką, Pocztową, Armii Krajowej, 12 Lutego, Hetmańską, Tysiąclecia, Rycerską, Wigilijną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta z powrotem na Wodną. Bieg dorosłych poprzedził Mały Bieg Niepodległości dla dzieci, w którym wzięło udział blisko 500 młodych biegaczy.

 

 

Dopisała pogoda i atmosfera, myślę, że wszyscy dobrze się bawili i spędzili ten dzień aktywnie, w ten sposób świętując 104. rocznicę odzyskania niepodległości. W biegu wzięła udział liczna grupa elblążan, ale również wiele osób przyjechało spoza Elbląga. Cieszy nas, że chcieli spędzić ten dzień wspólnie z nami

 

- mówi Arkadiusz Kolpert, dyrektor Departamentu Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Wyniki 8. edycji Biegu Niepodległości (dystans 10 km):


Kobiety:


1. Beata Niemyjska, Starocin (36:01.97)

2. Natalia Ruchlewicz, Sztum (39:51.71)

3. Anna Koziarska, Elbląg (40:44.58)

 

Mężczyźni:

1. Grzegorz Kujawski, Puck (31:48.55)

2. Damian Błaut, Ostróda (31:58.59)

3. Miłosz Tomaszewski, Toruń (32:05.21)


Szczegółowe wyniki znajdziemy TUTAJ.

 

 

Organizatorami VIII Elbląskiego Biegu Niepodległości byli: UM w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Ogłoszenie wyników Biegu Niepodległości ( zdjęć 36 )
Dodano: 2022-11-11 | Fot. Paweł Friedrich

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.