Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje obecnie projekt pn. „Modernizacja gospodarki ściekowej w Aglomeracji Elbląg", który uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014— 2020, działanie 2.3 „Gospodarka wodno — ściekowa w aglomeracjach", oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu".
Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej dla całego projektu pn. „Modernizacja gospodarki ściekowej w Aglomeracji Elbląg" to ponad 107 mln zł.
W ramach projektu realizowana jest obecnie „Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Mazurskiej 47 w Elblągu". W dniu 07.04.2020 r. Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podpisało z Instal Warszawa S.A. umowę na realizację ww. zadania. Wartość kontraktu to ponad 193 mln zł.
Przebudowa i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków w Elblągu obejmuje budowę nowych obiektów, przebudowę, rozbudowę oraz wyburzenie części istniejących obiektów.
Kolejnym przebudowywanym obiektem jest drugi z trzech osadników wtórnych.
Na oczyszczalni ścieków w Elblągu pracują trzy osadniki radialne wtórne typu DORRA OR-50/3,5 o średnicy 50m i objętości 4900m3. Funkcja tych osadników polega na oddzieleniu osadu czynnego od oczyszczonych ścieków oraz zatrzymaniu i zagęszczeniu tego osadu w komorze osadowej, w celu zawrócenia jego części do komór napowietrzania.
Zakres modernizacji istniejących osadników polega m.in. na:
Fot. 1 Osadniki wtórne.
Fot. 2 i 3 Osadnik wtórny z zamontowanym zgarniaczem powierzchniowo-dennym.
Fot 4. Pomost zgarniacza powierzchniowo-dennego.
Fot 5 i 6. Szczotki zgarniacza powierzchniowo-dennego.
Ponadto, osadniki zostały wyposażone w sondę radarową do mierzenia warstwy zalegającego osadu oraz czujnik mętności, który jest zainstalowany w kanale odprowadzającym oczyszczone ścieki z osadnika.
Odprowadzanie osadu z osadnika będzie się odbywało w trybie automatycznym w oparciu o pomiar wysokości warstwy osadu. Wszystkie pomiary zostaną wpięte do systemu SCADA, odpowiedzialnego za sterowanie pracą urządzeń i procesami technologicznymi. System ten zlokalizowany jest w centralnej dyspozytorni.
Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.
Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.