Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Maja, Piątek, Weronika, Slawomir, Brunon

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Pompy ciepła ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie

26.08.2022, 14:44:00
Pompy ciepła ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie

Rozważasz zakup pompy ciepła? To najlepszy moment! Skorzystaj z dotacji na topowe urządzenia Rotenso Aquami i zaufaj fachowcom z Halwit Facilities. Duże podwyżki zarówno cen węgla, a także problemy z jego dostępnością, podwyżki cen gazu i brak możliwości podłączenia nowych użytkowników do sieci sprawiają, że nadchodzący sezon grzewczy nie napawa optymizmem. Producent pomp ciepła Rotenso Aquami oraz elbląska firma instalacyjna Halwit Facilities podpowiadają dlaczego właśnie teraz warto zainwestować w powietrzną pompę ciepła, w szczególności w połączeniu z fotowoltaiką. 

 

 

Pompy ciepła – tania energia z powietrza


Zasada działania pompy ciepła powietrze-woda polega na tym, że pompa wykorzystuje ciepło występujące naturalnie w otaczającym nas środowisku – ok. 75 proc. energii pochodzi z otoczenia, ok. 25 proc. to energia napędowa. W  przypadku modelu pompy Rotenso Aquami Split 8kW, która wystarcza do ogrzania nowego domu jednorodzinnego o powierzchni 160m2 i podgrzania wody użytkowej dla 4 osobowej rodziny, efektywność energetyczna jest bardzo wysoka – stosunek energii pobranej do oddanej to nawet 1:5! Energia elektryczna, która napędza pompę, jeżeli pochodzi z elektrowni, wciąż jest produkowana z węgla, ale jej udział jest nieznaczny, jak wspomniano, nie przekracza 25 proc. 

 

 

- Koszty zużycia energii potrzebnej do działania pompy ciepła można obniżyć instalując dodatkowe źródło wytwarzające prąd, takie jak panele fotowoltaiczne, a nadwyżki z produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej wykorzystać właśnie do ogrzewania domu i wody użytkowej

- wyjaśnia Witold Szmidt z firmy instalacyjnej HALWIT FACILITIES

 

 

Dzięki integracji z instalacją fotowoltaiczną w perspektywie 7 lat użytkownik np. pompy ciepła Rotenso Aquami może cieszyć się praktycznie bezkosztową eksploatacją

 


Dotacje na zakup pomp dla nowych i modernizowanych domów 


Zachęty w postaci wysokich dopłat do zakupu pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych z rządowych programów np. Czyste powietrze, Moje ciepło, Mój prąd, idą w parze z rosnąca świadomością ekologiczną Polaków. Pod względem ekologii, komfortu użytkowania i kosztów eksploatacji pompy ciepła, wygrywają z innymi źródłami ciepła. Ich oferta z roku na rok jest coraz szersza, a producenci konkurują nie tylko technologią, gwarancją i jakością, ale również cenami. 

 

 

Obecnie na rynku jest już dostępnych 19 modeli pomp ciepła powietrze-woda Rotenso Aquami typu Split oraz Monoblock: o mocach od 6 kW do 16 kW. Przeciętnie koszt takiej pompy ciepła w zależności od mocy może być wyższy o kilka do maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych w porównaniu do kotła zasypowego na paliwo stałe. Z drugiej jednak strony, w przypadku nowych budynków, instalacja pompy ciepła nie wymaga kosztochłonnej budowy komina i odrębnej kotłowni oraz, jak w przypadku ogrzewania gazowego, poniesienia kosztów projektu i przyłączenia do sieci. Ponadto od tego roku właściciele nowych domów mogą ubiegać się o dotację do zakupu pompy ciepła w ramach rządowego programu Moje Ciepło. Finalnie koszty zakupu pompy ciepła względem innych źródeł ciepła są porównywalne. Jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, to te przy obecnych cenach paliw opałowych przemawiają już zdecydowanie na korzyść pompy ciepła

– wyjaśnia Piotr Miklasz Product Manager ds. pomp ciepła Rotenso Aquami. 

 


Właściciele budynków modernizowanych od dłuższego czasu mogą liczyć na duże dotacje na zakup pompy ciepła w ramach programu “Czyste Powietrze”, a od tego roku również na korzystne kredyty "antysmogowe" z przeznaczeniem na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła i termoizolację domów jednorodzinnych. 

 

 

Dzięki gwarancjom Banku Gospodarstwa Krajowego preferencyjne kredyty nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Dotacje w programie “Czyste Powietrze” pokrywają od 30 do nawet 60 proc. kosztów wymiany ogrzewania

– dodaje Witold Szmidt z HALWIT FACILITIES. 

 


Przykładowo, na wszystkie pompy ciepła powietrze-woda Rotenso Aquami Split,  i Monoblock - zakwalifikowane do listy zielonych urządzeń programu “Czyste powietrze” w kategorii urządzeń o podwyższonej efektywności energetycznej (w tym przypadku podstawowy poziom dofinansowania to 45 proc. a podwyższony poziom dofinansowania to 60 proc.) - można dostać minimalnie 13,5 tys. zł dofinansowania, i aż 18 tys. w przypadku uprawnienia do wyższego poziomu dofinansowania. Poza możliwościami jakie stwarza program “Czyste powietrze” niezależnie wiele gmin, walcząc z problemem niskich emisji, realizuje własne programy dopłat na budowę odnawialnych źródeł energii, dlatego warto trzymać rękę na pulsie. 

 


Autoryzowany serwis instalacyjny Rotenso Aquami Halwit Facilities z Elbląga


Jeżeli rozważasz wymianę źródła ciepła na powietrzną pompę ciepła warto zrobić to z zaufaną, autoryzowaną firmą instalacyjną jak np. Halwit Facilities z Elbląga. Doświadczone ekipy montażowe i doradcy techniczni zaproponują optymalną moc pompy Rotenso Aquami oraz instalacji fotowoltaicznej uwzględniającą indywidulane uwarunkowania dla Twojej nieruchomości, a w razie potrzeby udzielą wsparcia w zakresie skorzystania z ulgi termodernizacyjnej oraz możliwości pozyskania dotacji na realizację inwestycji w ramach programu Moje Ciepło dla nowych domów, lub Czyste Powietrze dla modernizowanych budynków. 

 

 

Halwit Facilities Witold Szmidt
82-316 Milejewo
BOK – Zajączkowo 19
Tel. 517 060 382  - Biuro Obsługi Klienta 
bok@halwit.pl">bok@halwit.pl
www.solar.halwit.pl 

 

 

Materiał Partnera

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.



redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.