Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

28 Września, Środa, Marek, Waclaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Jarmark, koncerty, wyścig smoczych łodzi, kiermasz książek. Niebawem Elbląskie Święto Chleba

08.08.2022, 19:32:00
Jarmark, koncerty, wyścig smoczych łodzi, kiermasz książek. Niebawem Elbląskie Święto Chleba

Tradycyjnie, ostatni weekend wakacji, upłynie w Elblągu pod znakiem zakupów i dobrzej zabawy. A to za sprawą Święta Chleba. Nie zabraknie jarmarku produktów regionalnych i koncertów. Co oprócz tego czeka nas w tym roku?


XVI Elbląskie Święto Chleba odbędzie się 26-28 sierpnia. W piątek i sobotę od godz. 10.00 do 22.00 na Starówce działać będzie jarmark produktów regionalnych. W niedzielę czynny będzie nieco krócej, bo do godz. 20.00.
 

W piątek (26 sierpnia) między 10.00 a 14.00, na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego  odbędą się  Warsztaty Piekarczyka.


Tradycyjnie na Wyspie Spichrzów będzie można skorzystać z wesołego miasteczka (10.00-22.00).


Na Starówce zaplanowano też strefę zdrowia. Działać będzie Punkt badań profilaktycznych (10.00-19.00),   Dermobus – mobilne badania znamion skóry (10.00-16.00) oraz Trychobus – mobilne badania trychologiczne


Pierwszy dzień Święta Chleba zakończy koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej (o godz. 20.00, plac przy Katedrze, koncert  pn. „Wodecki – wspomnień czar”) .


Dodatkową atrakcją piątkowego świętowania będzie parada świateł, która rozpocznie się o godz. 21.15 przy przystani Grupy Wodnej.
 

Również w sobotę (27 sierpnia) nie zabraknie  atrakcji. W tym dniu również działać będzie strefa zdrowia i wesołe miasteczko.


Poza tym, o godz. 10.00 będzie można skorzystać z Soboty z przewodnikiem. Tym razem PTTK w Elblągu zapraszają na spotkanie pn. „Od Schichaua do GE Power”. Zbiórka przy ul. Stoczniowej od strony Bramy Targowej, wejście do biurowca A1.


Kolejne wydarzenie, które co roku cieszy się dużym zainteresowaniem to  Kiermasz książek wycofanych z księgozbioru bibliotecznego. Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida zaprasza między 10.00 a 15.00.


W sobotę nie zabraknie też Wyścigu smoczych łodzi na rzece Elbląg (10.00 – 16.00), Strefy Hefajstosa na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno – Historycznego (10.00  - 18.00), warsztatów garncarstwa i wypieku chleba na Bulwarze Zygmunta Augusta (10.00 – 20.00) czy występów regionalnych zespołów ludowych (na scenie: Gronowiacy, Tolkmiczanki, Sasanki, Warmianki) na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno – Historycznego  (11.00 – 13.00),


Tradycyjnie mieszkańcy mogą liczyć na obecność Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni, który zaprasza na wspólne gotowanie przy Bramie Targowej (11.00-14.00). Degustacja przygotowanej potrawy odbędzie się o godz. 14.00.


Zaplanowano też część artystyczną. O godz. 14.00, na placu przy Katedrze odbędą się występy lokalnych wykonawców: Kinga Szarag, zespół ElBeszamel, a o godz. 14.30 wystąpi zespół Szalone oraz Szalone Małolaty ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz.


O godz. 15.30 na placu przy Katedrze odbędzie się prezentacja EKS Start Elbląg. W tym samym miejscu o godz. 18.00 odbędzie się koncert zespołu FISZ EMADE TWORZYWO, a o godz. 20.00 koncert zespołu FUTURE FOLK.


W niedzielę, oprócz jarmarku i wesołego miasteczka, na elblążan czekać będzie m.in.  Śniadanie na trawie (dziedziniec CS Galeria EL, 10.00 – 14.00), pokazy grup rekonstrukcyjnych z Garnizonu Gdańsk (12.00 – 17.00, dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego) czy Rejsy Pomeranką „Z opowieścią historyczną pod żaglami” (przy Moście Wysokim od strony Bulwaru Zygmunta Augusta, 12.00 – 20.00).


Odbędzie się także kolejne spotkanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni, który i w niedzielę zaprasza pod Bramę Targową (11.00-14.00).


Ostatniego dnia świętowania będzie można uczestniczyć w kilku koncertach. Na scenie przy Katedrze wystąpią: o godz. 14.00 zespół KLANG (koncert dla dzieci „Od kałuży do oceanu”), o godz. 15.30  zespół Atlantyda, o godz. 17.00 A. Korycki, D. Żukowska, M. Szurawski, R. Muzaj (koncert „Ku Wyspom Szczęśliwym”), o godz. 18.30 zespół The Nierobbers.
 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.