Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

28 Września, Środa, Marek, Waclaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Kąpielisko w Sztutowie zamknięte!

08.08.2022, 17:01:00
Kąpielisko w Sztutowie zamknięte!
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Dziś, 8 sierpnia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Gdańskim ogłosił, że kąpielisko w Sztutowie zostaje zamknięte. Dlaczego?


Nowodworski Sanepid wydał decyzję o zakazie kąpieli w Sztutowie z powodu zakwitu sinic. Jest to jedyna miejscowość na Mierzei Wiślanej, którą dosięgnął teraz ten problem.

 

Kąpielisko "Sztutowo" na tą chwilę nie spełnia standardów jakości wody bezpiecznych dla kąpieli z powodu zakwitu sinic

– podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Gdańskim.Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) choroba wywołana przez toksyny sinic zależy od rodzaju toksyny, rodzaju wody oraz drogi, jaką doszło do skażenia (kontakt ze skórą, wypicie, itp.) Zazwyczaj toksyny sinicowe wywołują szereg objawów, w tym: podrażnienie skóry, skurcze żołądka, nudności, wymioty, biegunkę, gorączkę, ból gardła, ból głowy, bóle mięśni i stawów, pęcherze w jamie ustnej, uszkodzenie wątroby.


Na dzień dzisiejszy woda przydatna jest do kąpieli w pozostałych kąpieliskach na Mierzei Wiślanej, w tym m.in. w Krynicy Morskiej, Kątach Rybackich, Stegnie, Jantarze czy Mikoszewie.

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.