Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Grudnia, Piątek, Natalia, Blanka, Eligiusz

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zbigniew Ziobro i Tadeusz Cymański w Elblągu.„Chcemy się dowiadywać,jak mieszkańcy odbierają problemy,a jest ich sporo"

02.08.2022, 11:24:00
Zbigniew Ziobro i Tadeusz Cymański w Elblągu.„Chcemy się dowiadywać,jak mieszkańcy  odbierają problemy,a jest ich sporo"

Minister Sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz poseł Tadeusz Cymański  przyjechali dziś (1.08.) do Elbląga.  - Polityka Unii Europejskiej w zakresie energetyki, która była forsowana przez ostatnie lata, której ulegały kolejne rządy, doprowadziła dzisiaj do tak dramatycznych okoliczności kryzysu energetycznego w całej Europie, ale też i siłą rzeczy w Polsce – podkreślił podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej na Placu Dworcowym.


- Solidarna Polska od 2011 roku, od momentu powstania, nawoływała do odejścia od irracjonalnej polityki klimatyczno-energetycznej, którą Bruksela wspólnie z Berlinem wspierała. Ta polityka prowadziła do tego, by polski węgiel zastąpić rosyjskim gazem – zaznaczył Zbigniew Ziobro. - To była polityka pod każdym względem zła. Z punktu widzenia polityki i gospodarki Polski.

Minister zapewniał, że Solidarna Polska sprzeciwiała się takiej polityce energetycznej. - Ona doprowadziła do poważnego kryzysu, do drastycznych cen w ogóle, bo jeżeli rosną ceny energii, prądu, węgla, gazu to wszystkie ceny, wszystkich produktów i usług muszą wzrosną – stwierdził. - To jeden z powodów inflacji.

 

 

Gdybyśmy prowadzili naszą suwerenną politykę węglową i opierali naszą energetykę na polskim węglu, nie zamykali kopalni przez ostatnie dekady, tylko inwestowali w nowoczesną technologię, jeśli chodzi o energetykę węglową, to dzisiaj Polska byłaby zupełnie bezpiecznym krajem

 

– podkreślił Zbigniew Ziobro.


Jak zapewniał Minister, wtedy Polska mogłaby mieć tanią energię i „moglibyśmy nawet zarabiać na tym kryzysie, eksportując duże ilości węgla”. - Dziś musimy sprowadzać węgiel z wielu odległych miejsc na świecie jak Wenezuela czy Indonezja, RPA – dodał. - Tylko dlatego, że polskie kopalnie były zamykane.

 

Japończycy (…) po tsunami, które zalało elektrownię jądrową (…) wybudowali 23 nowoczesne, oparte na zdobyczach aktualnej techniki elektrownie węglowe, mimo że sami, w odróżnieniu od nas, węgla nie mają. Muszą go sprowadzać. I to im się opłaca, kalkuluje. Ile bardziej nam się by się to opłacało. My w odróżnieniu od Japonii mamy węgiel, zdaniem ekspertów zasoby pozwalałyby na jego eksploatację dwieście lat i więcej. Ale niestety pod presją szaleństw w Brukseli, w Berlinie odeszliśmy od polskiego węgla i postawiliśmy na gaz. Dzisiaj jesteśmy ofiarami takiej polityki Unii Europejskiej

 

– stwierdził Zbigniew Ziobro.


Od dziś w Elblągu działa biuro Solidarnej Polski. - To nie jest wyraz ekspansji, ale otwarcia się i zwiększenia aktywności i spotkań z obywatelami, z problemami – stwierdził Tadeusz Cymański. - To jest miasto, które było kiedyś miastem wojewódzkim i ślady tych zmian administracyjnych ciągle istnieją. Chcemy się dowiadywać, jak mieszkańcy  odbierają problemy, a jest ich sporo.

 

 

Chcę też publicznie zaprzeczyć, że nie jest prawdą, że uciekamy, zamykamy się, robimy limitowane spotkania. Nawet dzisiaj będzie też spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami. Jedyną przeszkodą jest to, że zdarzają się czasami nawet próby czynów karalnych, próby  zagłuszenia niedopuszczalnego, wykraczającego poza krytykę publiczną

 

– dodał Tadeusz Cymański.


W spotkaniu z dziennikarzami wziął też udział prezes okręgu elbląskiego Solidarnej Polski Michał Gzowski.

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Zbigniew Ziobro i Tadeusz Cymański w Elblągu ( zdjęć 28 )
Dodano: 2022-08-02 | Fot. Paweł Friedrich

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.