Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Wtorek, Klara, Roman, Romuald

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Adam Ostrowski zaprzysiężony na burmistrza Krynicy Morskiej. Przewodnicząca RM zrezygnowała z pełnionej funkcji

29.07.2022, 19:30:00
Adam Ostrowski zaprzysiężony na burmistrza Krynicy Morskiej. Przewodnicząca RM zrezygnowała z pełnionej funkcji
Fot. Paweł Friedrich

Podczas dzisiejszej (29.07.) sesji Rady Miasta Krynica Morska zaprzysiężony został nowy burmistrz. Adam Ostrowski podziękował za wsparcie i zapewniał, że nie zawiedzie powierzonego mu zaufania. Podczas uroczystości Anna Jaworska , która również startowała w wyborach, zrezygnowała z pełnienia funkcji Przewodniczącej RM.

 


Dotychczasowy Burmistrz stracił mandat po tym, jak został skazany prawomocnym wyrokiem za przekroczenie uprawnień podczas jednej z miejskich inwestycji.
 

W przedterminowych wyborach o stanowisko burmistrza Krynicy Morskiej starały się dwie osoby - 35-letnia Anna Maria Jaworska (Komitet Wyborczy Wyborców Anna Jaworska) - Przewodnicząca Rady Miejskiej Krynicy Morskiej pracująca w branży turystycznej i 65-letni Adam Ostrowski (Komitet Wyborczy Wyborców „Krynica dla wszystkich”), który przez dwie kadencje (w latach 2006 - 2014) pełnił już funkcję Burmistrza Krynicy Morskiej.


24 lipca br. mieszkańcy Krynicy Morskiej głosowali na swoich kandydatów. Uprawnionych do głosowania było 1160 osób. W wyborach udział wzięło 687 z nich. Aż 458 głosów zdobył Adam Ostrowski. Na Annę Marią Jaworską zagłosowało 215 osób.


Dziś, 29 lipca, w sali narad przy Urzędzie Miasta w Krynicy Morskiej odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której  Adam Ostrowski złożył ślubowanie na Burmistrza Miasta Krynicy Morskiej.

 

 

Proszę szanowną Radę o współpracę, o wspólną pracę na rzecz tego miasta. To jest dla mnie najważniejsze

 

 

- powiedział Adam Ostrowski.Za co w pierwszej kolejności zabierze się świeżo powołany burmistrz? - Od poniedziałku będę z pracownikami Urzędu Miasta rozmawiał o sytuacji Miasta, głównie budżetowej, o sprawach inwestycyjnych, które są już rozpoczęte, bo muszę się w tym odnaleźć – stwierdził. - Nie można niczego zmieniać. Wszystko będziemy kontynuowali. Najwyżej jeśli zajdzie taka potrzeba wprowadzimy kosmetykę.

 

 

Deklaruję daleko idącą współpracę Gminy Miasta Krynica Morska w otoczeniu zewnętrznym, z władzami państwowymi, samorządowymi różnych szczebli, mediami, urzędami, żeby Krynica Morska zawsze odnalazła się w oczekiwanym miejscu. Musi to być najlepsza Gmina co najmniej w powiecie

 

– zaznaczył Adam Ostrowski.Podczas sesji Anna Jaworska złożyła oświadczenie, w którym zrezygnowała z pełnienia funkcji Przewodniczącej RM. - Rezygnuję z funkcji Przewodniczącej Rady Miejskiej Krynicy Morskiej. Zobowiązuje się funkcję Przewodniczącej pełnić do czasu, gdy Rada podejmie uchwałę w sprawie przyjęcia tej rezygnacji – mówiła.


 

Co było powodem takiej decyzji?

 

- Jako kontrkandydatka obecnego burmistrza Krynicy Morskiej uważam, iż korzystniejsze dla naszego miasta, jej mieszkańców i dla pracy Rady będzie jeśli funkcja Przewodniczącego Rady Miejskiej Krynicy Morskiej zostanie powierzona innemu radnemu

 

– dodała ustępująca Przewodnicząca RM

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Zaprzysiężenie nowego burmistrza Krynicy Morskiej ( zdjęć 32 )
Dodano: 2022-07-30 | Fot. Paweł Friedrich info.elblag.pl

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.