Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Wtorek, Klara, Roman, Romuald

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Jak Polacy radzą sobie z upałami?

31.07.2022, 19:00:00
Jak Polacy radzą sobie z upałami?

W ostatnich dniach do Polski dotarł iście afrykański skwar. To kolejne już tak upalne lato, a Polacy radzą sobie z wysokimi temperaturami, jak mogą. Okazuje się, że najpopularniejsze są wentylatory stojące i cyrkulatory powietrza – zainteresowanie tymi kategoriami na platformie EmpikPlace skoczyło nawet 3-krotnie rok do roku. Ponadto nie maleje popularność basenów ogrodowych – podobnie jak w sezonie letnim 2021 roku, również teraz są one hitem sprzedażowym.

 

Ochłoda w domu

 

W ubiegłym roku obserwowaliśmy rekordowe wzrosty zainteresowania urządzeniami do regulacji temperatury w pomieszczeniach. Tego lata liczba zamówień jeszcze się zwiększyła – klienci EmpikPlace kupili o ponad 40% więcej wentylatorów niż rok temu na przełomie czerwca i lipca

– mówi Stanisław Karcz, Merchant Strategy & Development Director w Empiku.


Najbardziej widoczny jest skok popularności w przypadku wentylatorów stojących, czyli klasycznych, dużych wiatraków. Empik.com zanotował niemal 3-krotnie więcej zamówień w tej kategorii niż w analogicznym okresie w 2021 roku. Klienci, podobnie jak w ubiegłym sezonie, najczęściej decydują się jednak na smukłe i eleganckie wentylatory kolumnowe – stanowią one największą pod względem sprzedaży podkategorię w tym segmencie na marketplace Empiku (EmpikPlace). Jak się okazuje, urządzenia chłodzące ustawiamy nie tylko w domu, lecz także coraz chętniej zabieramy je ze sobą – w ostatnich tygodniach widać wyraźny wzrost zainteresowania przenośnymi wiatraczkami (+140% rok do roku).


Równomierną temperaturę w całym pomieszczeniu zapewniają tzw. cyrkulatory, które wprawiają powietrze w ruch i rozprowadzają dookoła. Nie dziwi więc ich duża sprzedaż w okresie nasilenia upałów. Na Empik.com wzrosła 3-krotnie w porównaniu do 2021 roku.


Wakacje w ogrodzie


Ochłody w upalne dni szukamy też w wodzie. Baseny ogrodowe cieszą się niemal 3-krotnie większą popularnością niż rok temu. Największe wzrosty sprzedaży dotyczą basenów dmuchanych i stelażowych. Drugi rok z rzędu utrzymuje się także trend na jacuzzi - nadmuchiwane baseny z hydromasażem zanotowały nawet 5-krotny wzrost zainteresowania.


W danych sprzedaży Empik.com widać również wyraźną modę na organizowanie i urządzanie ogrodu – miejsca, w którym podczas upałów paradoksalnie bywa znacznie przyjemniej niż wewnątrz domu. Klienci platformy zamówili o niemal 50% więcej parasoli przeciwsłonecznych niż w ubiegłym roku. Na początku lipca można było zaobserwować także wzrost sprzedaży mebli ogrodowych – w tym stołów i sof. Aż 2-krotnie w porównaniu do 2021 roku skoczyła także sprzedaż systemów nawadniających i pryszniców ogrodowych.


Ochrona skóry przed słońcem


Jeszcze kilka lat temu krem z filtrem przeciwsłonecznym pakowaliśmy raczej na wakacje nad morze lub w egzotyczną podróż. Jednak w ostatnim czasie świadomość ochrony przed promieniami UV na co dzień wyraźnie wzrosła. Potwierdzają to dane sprzedaży na Empik.com – w końcówce czerwca i w I połowie lipca popularność kremów z filtrami SPF wzrosła o ponad 150% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Prawie 3-krotnie więcej zamówień złożono też na kosmetyki po opalaniu. Jednocześnie coraz więcej osób rezygnuje jednak z wielogodzinnego prażenia się na słońcu, a upragnioną złotą opaleniznę uzyskuje dzięki samoopalaczom i bronzerom. Wzrost zainteresowania tymi produktami na EmpikPlace sięgnął aż 150%.

Biuro prasowe Empik

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.