Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Wtorek, Klara, Roman, Romuald

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Drezyny rowerowe to ostatni pomysł na reanimację Kolei Nadzalewowej. Na jakim etapie jest jego realizacja?

04.07.2022, 21:30:00
Drezyny rowerowe to ostatni pomysł na reanimację Kolei Nadzalewowej. Na jakim etapie jest jego realizacja?

Drezyny rowerowe to ostatni pomysł na reanimację nieczynnej od kilkunastu lat Kolei Nadzalewowej. Na jakim etapie jest jego realizacja? Sprawdzamy.

 

 

Próby przywrócenia ruchu na Kolei Nadzalewowej obserwowaliśmy przez lata. Nie przyniosły one wymierynych efektow. W ubiegłym roku pojawił się kolejny pomysł uruchomienia w tym miejscu drezyn rowerowych. Samorządowcy z Tolkmicka i Fromborka na początku tego roku podjęli specjalne uchwały, które mają to umożliwić. Realizacji tego zadania podjęła się spółka NDK z Warszawy. Początkowo planowano, że ruch drezyn na części trasy zostanie uruchomiony jeszcze w tym sezonie turystycznym. Co dalej dzieje się z tym pomysłem? 

 

Na chwilę obecną jest cicho w tej sprawie. Ta firma wskazana w uchwale prowadzi już procedury z PKP

 

- mówi Damian Krasiński, zastępca burmistrza Fromborka. 

 

Próbujemy skontaktować się z przedstawicielem NDK. Na razie bezskutecznie. O plany odnośnie linii zapytaliśmy również jej zarządcę, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

PLK nie prowadzą działań nad przekazaniem linii nr 254 lokalnym samorządom i w ostatnim czasie nie było w tej sprawie wystąpień

 

- infomruje Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK.

 

PKP PLK podkreśla jednak, że jeśli zainteresowanie koleją nadzalewową będzie, rozważy możliwość przywrócenia ruchu na trasie. 

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są zarządcą linii kolejowej nr 254 Elbląg – Braniewo (tzw. Kolei Nadzalewowej). Okazjonalny ruch pociągów towarowych prowadzony jest na odcinkach Tropy – Elbląg Zdrój i Braniewo – Brama – Braniewo. Na pozostałym odcinku, ze względu na brak zainteresowania przewoźników, ruch pociągów nie jest prowadzony. Jeżeli pojawi się zainteresowanie ze strony przewoźników wykorzystaniem linii, wtedy przeanalizowane będą możliwości przywrócenia ruchu i niezbędnych do wykonania prac

 

- dodaje Martyna Janduła. 

 

Przypomnijmy. Kolej Nadzalewowa, prowadzącą trasą nad Zalewem Wiślanym, łączy Elbląg z Braniewem. Ostatnie regularne kursy na tej linii odbywały się w 2006 roku. W latach 2010 - 2011 wznowiono je na czas wakacji. W 2012 i 2013 roku pociągi kursowały już tylko na części trasy, Elbląg-Frombork. Od tamtej pory jest nieużywana, a część torów zdążyły już zarosnąć krzaki. Mimo to cały czas nie brakuje zwolenników rewitalizacji linii.

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.