Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Wtorek, Klara, Roman, Romuald

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

W Zalewie Wiślanym wykąpiesz się... na własne ryzyko

04.07.2022, 17:34:00
W Zalewie Wiślanym wykąpiesz się... na własne ryzyko
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji, Adrian Sajko)

Otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną coraz bliżej. Gminy położone nad Zalewem Wiślanym spodziewają się, że to spowoduje ożywienie ruchu turystycznego w tym miejscu. Inwestycja już teraz przyciąga sporo osób. Nadal jednak nie znajdziemy tutaj ani jednego legalnego kąpieliska.

 

Elblążanie, jak co roku mają ten sam problem. Gdzie się wykąpać? Jeszcze niedawno władze miasta obiecywały, że już w te wakacje wykąpiemy się w basenach odkrytych przy ul. Moniuszki. Ostatecznie jednak wycofano się z tego pomysłu (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). To oznacza, że kąpielisk musimy szukać w okolicach miasta. Który kierunek wybrać najlepiej?

 

W najbliższym sąsiedztwie nie znajdziemy wielu miejsc, w którym można zrobić to legalnie i bezpiecznie.

 

W sezonie kąpielowym 2022 r., uchwałami rad gmin, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zostały wyznaczone 42 kąpieliska

 

- informuje Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

 

Spośród nich tylko jedno znajduje się w powiecie elbląskim. To Jeziorko w Pasłęku. Tutaj sezon rozpoczął się 1 lipca i potrwa do końca sierpnia. 

 

Popularnością, jak co roku cieszy się również Zalew Wiślany. Za sprawą przekopu Mierzei Wiślanej (jego otwarcie planowane jest na wrzesień tego roku) w najbliższym czasie to zainteresowanie może jeszcze wzrosnąć. Jednak w tym sezonie, tak jak w latach poprzednich, żadna z gmin nadzalewowych nie zdecydowała się na utworzenie na swoim terenie kąpieliska lub miejsca przeznaczonego do kąpieli. 

 

W tym sezonie na terenie gminy nie funkcjonuje żadne kąpielisko. Nie mieliśmy też wniosków w tej sprawie

 

- mówi Katarzyna Paczkowska, sekretarz gminy Tolkmicko. 

 

Nie mamy we Fromborku kąpieliska strzeżonego. Do urzedu nie zgłaszali się również operatorzy, którzy chcieliby się podjąć organizacji miejsca okazjonalnego do kąpieli. Mieszkańcy i turyści mogą korzystać z plaży miejskiej i wód Zalewu Wiślanego. Takie kąpiele są jednak na własną odpowiedzialność

 

- mówi Damian Krasiński, zastępca burmistrza Fromborka. 

 

To oznacza, że wybierając się do Suchacza, Kadyn czy Fromborka w Zalewie kąpiemy się na własne ryzyko, nad bezpieczeństwem kąpiących się nie czuwają tutaj ratownicy, a sanepid nie przeprowadza badań wody. 

 

Inaczej sytuacja wygląda na Mierzei Wiślanej. Na ten sezon uruchomiono tam dziewięć kąpielisk, w: Mikoszewie, Jantarze, Stegnie, Sztutowie, Kątach Rybackich i Krynicy Morskiej. 

 

Kąpielisko znajdziemy również położonym ok. 30 km od Elbląga Malborku, gdzie wyznaczono je na Nogacie. 

 

Pamiętajmy, że zarejestrowane kąpieliska to miejsca, w których nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa ratownik. Takiego zabezpieczenia nie ma na nielegalnych, dzikich kąpieliskach. Aktualne informacje o kąpieliskach, w tym o wydanych bieżących ocenach jakości wody, można uzyskać na stronie Serwis kąpieliskowy, prowadzonej przez Główny Inspektorat Sanitarny.

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.