Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

7 Lipca, Czwartek, Cyryl, Metody, Estera

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Na zakończenie sezonu „Prawda”

21.06.2022, 19:33:00
Na zakończenie sezonu „Prawda”

Teatr Sewruka zakończy sezon spektaklem „Prawda” Floriana Zellera. Sztuka, której reżyserem jest Andrzej Bartnikowski, miała swoją premierę w elbląskim teatrze 30 grudnia ubiegłego roku. 


„Prawda” to komedia, która zadaje całkiem poważne pytania o to, jaką rolę w naszym codziennym życiu odgrywa kłamstwo. Czy prawda jest najwyższą wartością, czy może raczej czymś co nas przeraża? Czy chcielibyśmy aby bliscy we wszystkim byli z nami szczerzy, czy raczej skrycie liczymy na ich litościwe kłamstwa, dzięki którym nie musimy się mierzyć z niewygodnymi faktami?


„Andrzej Bartnikowski, który Prawdę (w bardzo dobrym przekładzie Barbary Grzegorzewskiej) zaadaptował dla elbląskiego Teatru im. Sewruka, pokusił się o pogłębione odczytanie tekstu Zellera – w jego inscenizacji Prawda obnaża pozorność współczesnych relacji, ich konformizm i egocentryzm. A przynajmniej takie, zdaje się, były tu reżyserskie założenia.


Scenografia Pawła Walickiego zabudowuje Dużą Scenę elementami składającymi się na schludne, współczesne wnętrza – po trosze labirynt, a po trosze plac zabaw, na którym bawić się będzie w chowanego/ciuciubabkę czwórka postaci: Alice (Natalia Krystowska), Laurence (Karina Węgiełek), Paul (Piotr Szejn) oraz Michel (Krzysztof Żabka)” pisze w recenzji spektaklu Anna Jazgarska.


Z pozoru banalna historia romansu okazuje się tylko wstępem do odkrywania kolejnych warstw coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości międzyludzkich relacji. Towarzyszymy bohaterom w ich desperackiej walce o przetrwanie w obliczu coraz mniej trudnych do ukrycia kłamstw, które, jeśli zostaną ujawnione, wywrócą ich świat do góry nogami.

W tym spektaklu śmiech zmusza do głębszej refleksji a podglądanie bohaterów powoduje szereg pytań, na które nie ma łatwych odpowiedzi.

 

„Prawda” F. Zeller, reż. A. Bartnikowski, Duża Scena, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
24.06, godz. 19:00
25.06, godz. 18:00
26.06, godz. 17:00

 

 

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.