Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

7 Lipca, Czwartek, Cyryl, Metody, Estera

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Kukiz: PiS musi wpisać do programu zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu i dzień referendalny

21.06.2022, 18:33:00
Kukiz: PiS musi wpisać do programu zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu i dzień referendalny

„Senat jest dla mnie instytucją drugoplanową. Mogłaby to być spokojnie instytucja ekspercka składająca się z byłych prezydentów, premierów, ciało doradcze. Priorytetem jest zmiana ordynacji wyborczej do parlamentu. Nie może być tak, że poseł jest wybierany przez zawiadowców partii politycznych, a nie przez obywateli. Obywatele wskazują partie, natomiast posłów wybierają im wodzowie partyjni. To nie są posłowie obywatelscy, tylko to są żołnierze partyjni. I to jest klucz do konieczności zmian ustrojowych” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy Paweł Kukiz, lider Kukiz’15.


Na uwagę, że obecnie nie ma planów zmiany ordynacji wyborczej do Sejmu, Kukiz podkreślił, że w tej sprawie powołany został zespół pod nieformalnym kierownictwem profesora Jarosława Flisa. „Mamy trzy modele ordynacji wyborczej mieszanej, która mogłaby być wprowadzona bez konieczności zmiany konstytucji” – mówił Kukiz.


„Jeśli PiS wywiąże się z tych wszystkich zobowiązań, czyli jeżeli jeszcze uchwali sędziów pokoju i obniży próg frekwencyjny przy referendach lokalnych. Jeśli dojdziemy do porozumienia w sprawie list wyborczych, to oprócz tego musiałby wpisać do programu na 2023-2027 zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu z uwzględnieniem jednomandatowych okręgów wyborczych oraz dzień referendalny przynajmniej raz w połowie kadencji” – dodał lider Kukiz’15.

 

Cała rozmowa wkrótce na RMF24.pl.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.