Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

7 Lipca, Czwartek, Cyryl, Metody, Estera

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zagadkowa śmierć w elbląskim areszcie. Sekcja zwłok przyniosła rozwiązanie

19.05.2022, 14:50:00
Zagadkowa śmierć w elbląskim areszcie. Sekcja zwłok przyniosła rozwiązanie

Zagadkowa śmierć 44-latka w elbląskim areszcie śledczym wyjaśniona. Rozwiązanie przyniosła sekcja zwłok mężczyzny. Śledczy są teraz pewni, że do zgonu nie przyczyniły się osoby trzecie. 

 

Przypomnijmy. Na początku kwietnia tego roku zmarł 44-letni osadzony w Areszcie Śledczym w Elblągu. Jeszcze o północy mężczyzna, wspólnie z kolegami z celi, świętował swoje urodziny. Rano już nie wstał na apel (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Wyjaśnieniem sprawy zajęła się Prokuratura Rejonowa w Elblągu. Pierwsze oględziny zwłok, a także miejsca, gdzie je odnaleziono, nie przyniosły odpowiedzi na pytanie, czy to zgon naturalny, czy też przyczyniły się do niego osoby trzecie. 

 

Prokurator PR w Elblągu przeprowadził procesowe oględziny zwłok zmarłego osadzonego na miejscu ich znalezienia, z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. W trakcie tych czynności nie zostały ujawnione na zwłokach zmarłego jakiekolwiek widoczne obrażenia ciała mogące stanowić ślady lub też świadczyć o stoczonej przez niego walce, podejmowanej przez niego obronie lub też stosowanej wobec zmarłego przemocy

- informował o sprawie Jan Hrybek, Prokurator Okręgowy w Elblągu. 

 

Jednocześnie prokurator wyjaśniał, że "nie zostały ujawnione jakiekolwiek ewidentne zmiany chorobowe lub też innego rodzaju uszkodzenia mogące być przyczyną zgonu. (...) prowadzone oględziny zewnętrzne oraz otwarcie zwłok pokrzywdzonego nie pozwoliły na ustalenie przyczyny oraz mechanizmu, które doprowadziły do jego zgonu".

 

W tym zakresie niezbędnym jest uzyskanie protokołu z oględzin zewnętrznych oraz otwarcia zwłok wskazanego wyżej pokrzywdzonego wraz z opinią lekarską, co do przyczyny i mechanizmu, które ostatecznie doprowadziły do jego zgonu sporządzonych także w oparciu o uzyskane wyniki zarządzonych badań histopatologicznych oraz toksykologicznych

- dodał Jan Hrybek. 

 

Obecnie prokuratura otrzymała już protokół z sekcji zwłok 44-latka i badań toksykologicznych. Śledczy są przekonani, że jej wyniki ostatecznie rozwiązują zagadkę śmierci osadzonego. 

 

Biegły jednoznacznie stwierdził, że zgon nastąpił z przyczyn chorobowych. W tym wypadku nie ma już wątpliwości. Nie stwierdzono udziału osób trzecich

- mówi Grażyna Jewusiak, Prokurator Rejonowa w Elblągu. 

 

Postępowanie w sprawie śmierci w elbląskim areszcie zostanie więc najpewniej umorzone. - Sprawa jeszcze jest w toku, ale zmierza już ku końcowi - dodaje prokurator Jewusiak.  

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.