Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

7 Lipca, Czwartek, Cyryl, Metody, Estera

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Czterech mężczyzn zginęło w koszmarnym wypadku drogowym. Kierowca ciężarówki trafił dziś do aresztu

19.05.2022, 09:32:00
Czterech mężczyzn zginęło w koszmarnym wypadku drogowym. Kierowca ciężarówki trafił dziś do aresztu
Fot. KPP w Świeciu

Tragiczny wypadek, w którym zginęło czterech pracowników elbląskiej fabryki mebli, wstrząsnął całą Polskę. Dziś, 18 maja, do aresztu tymczasowego trafił kierowca jednej z ciężarówek biorących w nim udział. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Przypomnijmy. Dramat rozegrał się w poniedziałek (16 maja) na drodze ekspresowej S5 w miejscowości Niewieścin (woj. kujawsko-pomorskie). Doszło tam do zderzenia czterech pojazdów. Ford transit, którym podróżowało czterech mieszkańców powiatu elbląskiego, znalazł się między dwiema ciężarówkami i został przez nie zmiażdżony. Śmierć na miejscu ponieśli pasażerowie i kierowca. Ofiary miały: 24, 38, 39 i 41 lat. 

 

 

Z ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem ciężarowym volvo nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego - forda transita i najechał na jego tył, podczas gdy pojazd się zatrzymał. W zdarzeniu udział brały również dwa inne pojazdy stojące przed fordem transitem, osobowy peugeot oraz ciężarowy man. Wszystkie jechały pasem w kierunku Gdańska

 

- informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

 

53-letni kierowca volvo, mieszkaniec powiatu toruńskiego, tuż po zdarzenia z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wczoraj, 17 maja, po opuszczeniu szpitala został przewieziony na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Świeciu, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

 

 

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Świeciu przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego mieszkańcowi powiatu toruńskiego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

 

- dodaje podkom. Joanna Tarkowska.

 

W czwartek i piątek odbędzie się sekcja zwłok ofiar, informuje Janusz Borucki Prokurator Rejonowy w Świeciu.

 

Tragiczny wypadek wstrząsnął mieszkańcami Elbląga. W najbliższą sobotę (21 maja) w parku Modrzewie odbędzie się parkrun poświęcony pamięci jednej z ofiar.  

 

 

 

Fot. KPP w Świeciu

 

Fot. OSP Dobrcz

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.