Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Maja, Piątek, Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

W Krynicy Morskiej trwa bezkrólewie. "W tej chwili nikt nie pełni stanowiska burmistrza"

10.05.2022, 19:29:00
W Krynicy Morskiej trwa bezkrólewie. "W tej chwili nikt nie pełni stanowiska burmistrza"

Krynica Morska nadal czeka na komisarza. Od blisko dwóch tygodni w mieście trwa bezkrólewie. - Jesteśmy w tej chwili trochę w sytuacji zawieszenia, ale to nie do gminy należy decyzja w tej sprawie. Na nią cały czas czekamy - mówi sekretarz Krynicy Morskiej. 

 

Kilka dni temu informowaliśmy o wyroku, który zapadł w sprawie Krzysztofa S., burmistrza Krynicy Morskiej. Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał postanowienie sądu pierwszej instancji, który uznał, że włodarz przekroczył uprawnienia podczas realizacji jednej z inwestycji i skazał go na karę grzywny oraz trzyletni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Wyrok sądu apelacyjnego zapadł 28 kwietnia i jest prawomocny. To oznacza, że dotychczasowy burmistrz utracił dotychczasowe stanowisko. Na razie informację tę potwierdził jedynie sam zainteresowany i Urząd Miasta w Krynicy Morskiej. 

 

Burmistrza nie mamy od 28 kwietnia. Od tego czasu nikt nie pełni tego stanowiska. Nadal czekamy na decyzję komisarza wyborczego

- mówi Jolanta Kwiatkowska, Sekretarz Miasta Krynica Morska. 

 

Zgodnie z przepisami komisarz wyborczy w Gdańsku musi poinformować o wygaśnięciu mandatu burmistrza (ma na to 14 dni od momentu otrzymania z odpisu wyroku, jak wiemy do 5 maja, taka informacja z sądu do gdańskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego nie dotarła). Na stronie BIP nadal nie ma informacji w tej sprawie. Zarządzanie gminą, do czasu wyborów nowego burmistrza, można powierzyć komisarzowi. Powołuje go prezes Rady Ministrów. Te formalności również jeszcze trwają. 

 

Prezes Rady Ministrów wyznacza osobę do pełnienia funkcji burmistrza na wniosek właściwego wojewody, przekazany za pośrednictwem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Informujemy, że MSWiA nie otrzymało wniosku Wojewody Pomorskiego o wyznaczenie p.o. Burmistrza Krynicy Morskiej

- informuje Wydział Prasowy MSWiA. 

 

Kiedy można spodziewać się wniosku? Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do biura prasowego wojewody pomorskiego. 

 

Sprawą burmistrza Krynicy Morskiej zajmuje się teraz wydział prawny. Gdy tylko będziemy mieli stanowisko, na pewno o tym poinformujemy

- usłyszeliśmy w Biurze Prasowym Wojewody Pomorskiego. 

 

Jak długo może potrwać oczekiwanie na to stanowisko, tego nie udało nam się dowiedzieć. Do tematu jeszcze wrócimy. 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.