Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Maja, Piątek, Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Spotkanie z ks. prof. Wojciechem Zawadzkim

21.01.2022, 15:55:00
Spotkanie z ks. prof. Wojciechem Zawadzkim

W środę, 26 stycznia, o godz. 17:00 zapraszamy na profil FB Biblioteki Elbląskiej na spotkanie w ramach „Wirtualnej Regioteki” z ks. prof. Wojciechem Zawadzkim wokół najnowszej książki „Żuławy Malborskie i Elbląskie 1772-1945. Perspektywa społeczno-religijna”. Rozmowę poprowadzi Radosław Kubus.

 

Licząca znacznie ponad 400 stron monografia naukowa, zawiera szereg istotnych informacji dotyczących regionu Żuław Malborskich. Autor w głównej mierze koncentruje się na okresie wieku XIX, który nadal pozostaje w historiografii okresem o którym – wbrew licznie zachowanym źródłom – wiemy stosunkowo niewiele. Podczas spotkania z pewnością poruszone zostaną kwestie stosunków wyznaniowych i inwestycji publicznych, a także kwestie gospodarcze, społeczne oraz te związane z kulturą materialną.

 

Nie zabraknie również tematów powiązanych z kulturą sanitarną i zdrowotnością dawnych Żuławiaków, ze szczególnym uwzględnieniem występujących tam w tym czasie cyklicznie nawracających epidemii cholery. Ponadto z pewnością poruszone zostaną wątki związane z kataklizmami, które w tym okresie nadal nawiedzały “krainę gburów”, w tym żywiołami ognia i wody. Wreszcie podjęte zostaną wątki związane z udziałem mieszkańców Żuław w konfliktach zbrojnych, toczonych przez Państwo Pruskie a następnie Niemieckie w prezentowanym w książce okresie./zapowiedź spotkania Radosława Kubusa

 

ks. prof. Wojciech Zawadzki – dyrektor Archiwum Diecezji Elbląskiej. Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2020 r. dyrektor Instytutu Historii na UKSW. Organizator licznych konferencji naukowych. Autor szeregu publikacji z zakresu nowożytnych dziejów Pomorza oraz Warmi i Mazur. Główne zainteresowania badawcze Księdza Profesora dotyczą przede wszystkim szeroko rozumianych aspektów związanych z historią stosunków wyznaniowych i religijnością społeczeństw obszaru północnej Polski.

 

Biblioteka Elbląska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.