Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Maja, Piątek, Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zimno? To nie przeszkadza, aby się szkolić

20.01.2022, 15:36:00
Zimno? To nie przeszkadza, aby się szkolić
Fot. Agnieszka Borysewicz

Instruktorzy z kompanii szkolnej 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili piersze w tym roku szkolenie z kadetami z oddziału przygotowania wojskowego z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie.
 

Miejscem szkolenia był pas ćwiczeń taktycznych, na którym na co dzień szkolą się żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie. Tym razem swoją wiedzę, umiejętności i sprawność podnosili tutaj kadeci z klasy wojskowej, działającej przy ZSB.
Zajęcia obejmowały zagadnienia z zakresu taktyki.


Przećwiczyliśmy znaki dowodzenia, marsz ubezpieczony, zrywanie kontaktu, maskowaliśmy się i ewakuowaliśmy rannego z pola walki

- mówią kadet Karolina Krzemińska i mł. kadet Julia Dydo.

Użyte zostały także środki pozoracji, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Było świetnie i już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć.


Odpowiedzialnymi za prawidłowy przebieg szkolenia byli instruktorzy z Wojsk Obrony Terytorialnej i opiekunka klasy wojskowej – Agnieszka Borysewicz.


To już kolejne zajęcia, które zrealizowaliśmy z klasami mundurowymi w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie
 

-mówi ppor. Rafał Kocyba z kompanii szkolnej.

Była to bardzo dobra okazja, aby kadeci przećwiczyli te umiejętności i wiedzę, które poznają w teorii w szkole. To także dobra okazja, aby podkreślić bardzo duże zaangażowanie tak kadetów, jak i instruktorów, którzy prowadzili zajęcia.Współpracują od lat


4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej w Olsztynie i Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie współpracują ze sobą od 10 czerwca 2018 roku. Wówczas podpisano porozumienie o współpracy, którego celem jest między innymi wychowanie patriotyczne i edukacja proobronna młodzieży, integrowanie środowiska żołnierskiego i młodzieży szkolnej, a także pozyskiwanie kandydatów z powiatu braniewskiego do służby wojskowej w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie. Warto zaznaczyć, że niektórzy z uczniów ZSB są już żołnierzami 43blp, zaś kolejni dołączą do nich niebawem po ukończeniu 16-dniowego szkolenia w ramach akcji „Ferie w mundurze”.

 

43 batalion lekkiej piechoty w Braniewie
Wojska Obrony Terytorialnej

Fot. Agnieszka Borysewicz

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.