Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Września, Piątek, Justyna, Narcyz, Franciszek

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala?

15.09.2021, 13:31:00
Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala?

Ratownicy medyczni z elbląskiego szpitala walczą o podwyżki i zmianę warunków pracy. Minęły dwa tygodnie od czasu, kiedy ponad 70 proc. załogi złożyło wymówienia. Jutro usłyszą nowe propozycje zatrudnienia?

Zostaliśmy zaproszeni do rozmów z dyrekcją. Mają się one odbyć w środę (15 września). Pan premier zapowiedział, że nasze wynagrodzenia zostaną podniesione, że zmienią się stawki za tzw. dobokaretkę (od 1.10.2021r. mają wzrosnąć ok. 1 tys. zł - przyp. red.). Pójdziemy więc jutro do naszego pracodawcy z zapytaniem, jak te regulacje miałyby przełożyć się na wysokość naszych pensji. Nie podobają się nam również nasze dotychczasowe umowy. Kolejne negocjacje pewnie będą dotyczyły ich kształtu

- mówi Jakub Omalecki, jeden z elbląskich ratowników.

Przypomnijmy. Od 1 września trwa ogólnopolski protest ratowników medycznych. Walczą oni o wzrost wynagrodzeń, a także poprawę warunków pracy. Ratownicy w wielu placówkach złożyli wypowiedzenia. Na taki ostateczny krok zdecydowała się również część załogi Działu Ratownictwa Medycznego w WSZ w Elblągu. Wymówienia złożyło tu 38 osób. Do końca września jeszcze pracują i zapewniają obsadę ambulansów. 1 października mija termin wypowiedzenia umów. Czasu na wynegocjowanie porozumienia jest coraz mniej.

Jesteśmy zdeterminowani. Postanowiliśmy również wykorzystać ogólnopolski klimat, fakt, że całe środowisko medyczne się skonsolidowało. O wiele raźniej jest nam walczyć o swoje prawa, gdy możemy połączyć siły z ratownikami z całej Polski

- dodaje Jakub Omalecki.

Ratownicy medyczni przyłączyli się również do Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Ochrony Zdrowia. Rozpoczął się on 11 września, wielką manifestacją ulicami stolicy i nadal jest kontynuowany w "białym miasteczku 2.0" utworzonym przed kancelarią premiera. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Protestujący nadal nie doczekali się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, o co starają się od początku akcji. Dziś (14 września) do rozmów zaprosił ich minister zdrowia. Ich kolejna tura odbędzie się 16 września.

Do tematu jeszcze wrócimy.
 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.