Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Września, Piątek, Justyna, Narcyz, Franciszek

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Odwiedziny w szpitalach. Zapytają cię o szczepienie?

11.09.2021, 21:28:00
Elbląg: Odwiedziny w szpitalach. Zapytają cię o szczepienie?
Źródło: https://pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Osoby niezaszczepione nie będą mogły odwiedzać bliskich przebywających w szpitalach? Sprawdzamy jakie zalecenia znajdują się w rekomendacji w sprawie odwiedzin przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny oraz zasady obowiązujące w elbląskich szpitalach. 

 

Przez wiele miesięcy pacjenci i ich bliscy przeżywali dramat. Szpitale wstrzymały lub ograniczyły wizyty osób z zewnątrz do minimum. Teraz zasady nie są już tak rygorystyczne, choć sytuacja jeszcze nie wróciła do tej sprzed pandemii. 

 

Kilka dni temu, w związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, w tym zaszczepieniem znaczącej części osób z grup ryzyka poważnych skutków zachorowania na COVID-19,  Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny opracowały rekomendacje dotyczące organizacji odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych, z zachowaniem odpowiednich środków zapobiegania i kontroli zakażeń w tych jednostkach. Wszystkie informacje znajdziemy TUTAJ.

 

Doument dzieli odwiedzających na zaszczepionych, niezaszczepionych, ale posiadających negatywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-21 lub przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 oraz tych, którzy mimo, że niezaszczepieni nie testowały się oraz nie przebyły zakażenia. Tylko w przypadku ostatniej z tych grup nie rekomenduje się odwiedzania pacjentów, którzy nie są zaszczepieni, nie posiadają negatywnego wyniku testu i nie przechodzili COID-19. 

 

Jak sytuacja dotycząca wizyt u pacjentów wygląda w elbląskich szpitalach? Czy stosują się one do rekomendacji? Jedno jest pewne, odwiedzający muszą pamiętać o reżimie sanitarnym, jednak o to czy przeszli szczepienie nikt ich nie zapyta. 

 

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, ostatnia zmiana dotycząca zasad odwiedzin miała miejsce w lipcu tego rok.. Teraz wizyty odbywają się w dni powszednie, dni świąteczne i wolne od pracy w godzinach 12:00 - 14:00 oraz w godzinach 16:00 – 18:00. Przed wejściem do sali pacjenta i po zakończeniu odwiedzin goście muszą zdezynfekować ręce oraz w trakcie całego pobytu w szpitalu nosić maseczkę.

 

Odwiedzający oraz pacjenci nie są pytani o szczepienia. Przy pacjencie może przebywać jedna osoba odwiedzająca (bez objawów infekcyjnych, niebędąca w kwarantannie, izolacji oraz osoba, która w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z pacjentem chorym na COVID-19) nie dłużej niż przez 15 min. W wieloosobowych salach chorych jednocześnie mogą przebywać dwie osoby odwiedzające (łącznie dla wszystkich pacjentów) z zachowaniem 1,5 m dystansu. W przypadkach koniecznych, w poszanowaniu praw pacjenta, dopuszcza się odwiedziny w innych godzinach niż wymienione w punkcie 1, maksymalnie jednej osoby u pacjenta, wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym oddziału. Zasady odwiedzin mogą ulec ograniczeniu w sytuacji wzrostu zagrożenia epidemicznego w danym oddziale i/lub szpitalu

 

- informuje Małgorzata Lewandowska, Sekcja Marketingu WSZ w Elblągu.

 

Podobne zasady obowiązują również w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu. Tutaj również odwiedzający muszą pojawiać się pojedynczo, w maseczkach ochronnych oraz dezynfekować ręce. 


 

Odwiedzających nie pytamy o to czy się zaszczepili przeciwko COVID-19. Nie mamy zresztą takiego prawa

 

- mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Elblągu. 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.