Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Wtorek, Klara, Roman, Romuald

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zwycięstwo Startu na rozpoczęcie rozgrywek Superligi

09.09.2021, 11:10:00
Zwycięstwo Startu na rozpoczęcie rozgrywek Superligi
Fot.Ryszard Biel

Start Elbląg wygrał pierwsze spotkanie w tym sezonie w PGNiG Superlidze piłki ręcznej kobiet. Ekipa trenera Marcina Plicha pokonała u siebie Młyny Stoisław Koszalin 25:24 (11:12). Dla większości zawodniczek w naszej drużynie było to pierwsze w karierze zwycięstwo na tym poziomie.

 

EKS miał ogromne wsparcie z trybun, bowiem kibice elblążanek pojawili się w hali po raz pierwszy od dawna. Mogło to deprymować dziewczyny, ale wydaje się, że taka atmosfera bardziej im w tych zawodach pomagała. Jednak od początku rywalizacji pojedynek był wyrównany, pełen niedokładnych akcji. Obie drużyny grały w zasadzie bramka za bramkę.

 

W 11 minucie Joanna Wołoszyk trafiła na 5:5, aczkolwiek od tamtego momentu to Młyny zaczęły grać skuteczniej. Przyjezdne zdobyły trzy bramki z rzędu i objęły prowadzenie 8:5. Wtedy do akcji wkroczyła Barbara Choromańska, jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w kadrze. Ona swoimi rzutami z koła nadrobiła trochę dystans do rywalek.

 

Wtórowała jej młoda Paulina Kopańska, która w efektowny sposób minęła obronę i rzuciła ładnego gola na 9:10. Po chwili jej rzut karny obroniła jednak Natalia Filończuk. Młyny znów odskoczyły, za sprawą Anny Mączki, ale Joanna Wołoszyk tuż przed przerwą znów trafiła między słupki.

 

W drugiej części to starcie nadal było emocjonujące. Paulina Kopańska w 35 minucie przejęła piłkę, pobiegła na bramkę i w sytuacji sam na sam rzuciła gola na 12:12. Dla tej nowej zawodniczki w barwach EKS był to początek znakomitego występu. Ekipa z Koszalina aczkolwiek rozruszała wtedy skrzydła, gdy celne rzuty pokazała Emilia Kowalik. W 40 minucie sprytnym przejęciem wykazała się Żaneta Lipok i tablica wskazała 16:14 dla przyjezdnych.

 

Rywalki miały delikatną przewagę, ale Start napierał. W 46 minucie nasza bramkarka Aleksandra Hypka obroniła rzut, rozpoczęła atak elblążanek, a Joanna Wołoszyk trafiła na 19:19. Kolejna sytuacja i gol Pauliny Stapurewicz, dający prowadzenie gospodyniom. W 52 minucie znów Aleksandra Hypka w roli głównej, gdy podała piłkę do Wiktorii Kostuch, a ta rzuciła do bramki rywalek na 22:20.

 

Młyny nie odpuszczały i za sprawą skrzydłowej Emilii Kowalik wyrównały stan spotkania. W kluczowym momencie celne rzuty Joanny Wołoszyk i Pauliny Stapurewicz dały zwycięstwo naszym dziewczynom. Ich ogromna radość pokazywała, że ta wygrana, z bardziej ograną drużyną, była dla nich czymś więcej, jak tylko wywalczeniem kolejnych punktów.

 

EKS Start Elbląg – Młyny Stoisław Koszalin 25:24 (11:12)

EKS Start Elbląg: Pająk, Hypka, Żarnoch – Wołoszyk 6, Choromańska 5, Kopańska 5, Stapurewicz 5, Kostuch 3, Dworniczuk 1, Głębocka, Owczarek, Peplińska, Tarczyluk

Młyny Stoisław Koszalin: Zimny, Filończuk, Ivanytsia – Mazurek 5, Mączka 4, Kowalik 4, Żukowska 4, Zaleśny 2, Rycharska 2, Lipok 2, Borysławska 1, Somionka, Haric, Urbaniak

 

           Wspieramy medialnie zespół EKS Start Elbląg 

 

 

M

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / EKS Start Elbląg - Młyny Stoisław Koszalin ( zdjęć 40 )
Dodano: 2021-09-09 | Fot.Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.