Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Września, Piątek, Justyna, Narcyz, Franciszek

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Trwają prace przy przebudowie oczyszczalni ścieków w Elblągu

28.07.2021, 16:14:00
Trwają prace przy przebudowie oczyszczalni ścieków w Elblągu


 

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje obecnie projekt pn. „Modernizacja gospodarki ściekowej w Aglomeracji Elbląg”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014— 2020, działanie 2.3 „Gospodarka wodno — ściekowa w aglomeracjach”, oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu”.
 

Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej dla całego projektu pn. Modernizacja gospodarki ściekowej w Aglomeracji Elbląg” to ponad 107 mln zł. W ramach projektu realizowana jest obecnie Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Mazurskiej 47 w Elblągu”. W dniu 07.04.2020 r. Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podpisało z Instal Warszawa S.A. umowę na realizację ww. zadania. Wartość kontraktu to ponad 193 mln zł.
 

Przebudowa i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków w Elblągu obejmuje budowę nowych obiektów, przebudowę, rozbudowę oraz wyburzenie części istniejących obiektów. Wśród nowo powstałych obiektów na terenie oczyszczalni znajdują się instalacje dozowania i magazynowania koagulantów wspomagających proces oczyszczania ścieków. Jedną z nich jest instalacja dozowania koagulantu żelazowego, który stosowany będzie w procesie usuwania fosforu ze ścieków. Resztkowy fosfor, pozostały po oczyszczaniu biologicznym będzie strącany chemicznie poprzez dawkowanie odpowiedniej dawki koagulantu do komory rozdziału przed osadnikami wtórnymi.


Fot 1. Zbiornik magazynowy koagulantu żelazowego.Fot 2. Stacja dozowania koagulantów.

Drugą instalację stanowi  instalacja dozowania koagulantu glinowego, który stosowany jest w celu zwalczania rozwoju bakterii nitkowatych typu Microtrix Parvicella. Nadmierny przyrost bakterii nitkowatych prowadzi do poważnych zaburzeń technologicznych, takich jak pęcznienie osadu czynnego (znacząco pogarsza właściwości sedymentacyjne osadu) co w konsekwencji przyczynia się do znacznego obniżenia efektywności usuwania zanieczyszczeń ze ścieków. Ponadto powstający gęsty kożuch prowadzi do wielu problemów eksploatacyjnych. Koagulant glinowy będzie dozowany bezpośrednio do kanału osadu powrotnego przy przepompowni osadu powrotnego.Fot 3. Zbiornik magazynowy koagulantu glinowego.


Fot 4. Zbiorniki magazynowe oraz stacja dozowania koagulantów.

Stacja dozowania koagulantów będzie pracowała w trybie automatycznym oraz zostanie włączona do systemu SCADA zlokalizowanego na centralnej dyspozytorni. 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.