Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Kwietnia, Wtorek, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Kontrowersje wokół AstraZeneki. Nauczycielka z Elbląga: Nie wiem, czy dziś zdecydowałabym się na szczepienie

14.03.2021, 20:55:00
Kontrowersje wokół AstraZeneki. Nauczycielka z Elbląga: Nie wiem, czy dziś zdecydowałabym się na szczepienie

Biłam się z myślami, bo informacje były niepokojące, ale ostatecznie zdecydowałam się zaszczepić AstraZeneką. To było tydzień temu. Teraz chyba miałabym jeszcze większe obawy. Nie wiem, czy podjęłabym taką samą decyzję - mówi pani Katarzyna, nauczycielka akademicka z Elbląga. 

 

Nie ustają kontrowersje wokół szczepionki AstraZeneca. Dania, Norwegia czy Austria są w grupie państw, które już zdecydowały się zawiesić stosowanie partii tego preparatu. Powodem były pojedyncze przypadki wystąpienia zakrzepów krwi u szczepionych jedną partią - w kilku krajach europejskich zanotowano przypadki śmierci wśród osób, którym podano preparat. Polska jak do tej pory nie podjęła takiego kroku. Ministerstwo Zdrowia uspokaja, że preparat jest bezpieczny i nie ma powodu, by wstrzymywać jego wykorzystanie. 

 

Szczepienia preparatem AstraZeneca są bezpieczne. Nie ma na dziś żadnego powodu, by je wstrzymać. Przypadki zgonów w Austrii i Danii nie były związane ze skutkami szczepienia

 

- powiedział w piątek (12 marca) rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

 

Przypomnijmy. To nie pierwszy raz gdy głośno jest o preparacie AstraZeneca. Szczepionka ta od lutego podawana jest nauczycielom. Bardzo szybko w mediach pojawiły się głosy pedagogów uskarżających się na dotkliwe skutki uboczne po takim zastrzyku.  O bólu, gorączce i ogólnym osłabieniu mówili również pedagodzy z Elbląga (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Ostatnie doniesienia wpłyną na zmniejszenie zaufania do tego preparatu?

 

Zdecydowałam się na szczepienie. Nie powiem, miałam obawy. Docierało do mnie sporo niepokojących informacji dotyczących AstraZeneki. Stwierdziłam jednak, że nawet jeśli mam mieć dzień czy dwa gorączki to wolę to przejść niż zakazić się koronawirusem. Wszyscy znajomi, którzy przeszli już szczepienie ostrzegali mnie, żebym przygotowała się na "grypę" po szczepieniu. Tak rzeczywiście było. Dzień przeleżałam w łóżku, ale te objawy szybko ustąpiły. Decyzji nie żałuję, ale rozumiem, że osoby, które dopiero czekają na zastrzyk, po ostatnich doniesieniach, mają powody do obaw

 

- mówi nauczycielka, elblążanka. 

 

O to, czy elblążanie mają obawy, zapytaliśmy również koordynatora ds. szczepień z elbląskiego szpitala miejskiego.


 

Nie widzimy jakiejś specjalnej przeczulicy. Nie powiedziałabym, że ludzie mają jakieś szczególne obawy, czy zasypują nas pytaniami w tej sprawie. Owszem zdarza się, że osoby, które już zapisały się na szczepienie, wycofują się z tego. To są jednak sporadyczne przypadki. Szczepionkę AstraZeneca podawaliśmy nauczycielom - w tej chwili większość już została zaszczepiona. Obecnie rozpoczęliśmy szczepienia tym preparatem osoby w wieku 69 lat. Jak do tej pory nie mieliśmy jakieś dużej liczby zgłoszeń dotyczących skutków ubocznych

 

- mówi Ewa Boryszewska, koordynator zespołu szczepień w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu. 

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.