Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Kwietnia, Wtorek, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Premier podał, kiedy ujawnione zostaną decyzje Rządu dotyczące nowych obostrzeń

23.02.2021, 14:00:00
Premier podał, kiedy ujawnione zostaną decyzje Rządu dotyczące nowych obostrzeń

Kiedy poznamy decyzje Rządu dotyczące obostrzeń, jakie będą obowiązywać po dwutygodniowym złagodzeniu zasad? Premier zapewnia, że jutro.
 

Od 12 lutego, na dwa tygodnie, złagodzone zostały zasady bezpieczeństwa. Hotele są dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50 proc. dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte). Podczas wydarzeń kulturalnych w kinach, teatrach, operach i filharmoniach zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących. W tych miejscach nadal obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz zakaz konsumpcji. Skoki i baseny również zostały otwarte, ale nie aquaparki. Można również korzystać z otwartych boisk zewnętrznych, kortów itp. Wznowiony zostanie amatorski sport na świeżym powietrzu. Siłownie i restauracje (jedzenie tylko na wynos i dowóz) nadal pozostały zamknięte.


5 lutego Premier ogłosił, że od 12 lutego, na 2 tygodnie, otwarte zostały hotele, kina, teatry, baseny, skoki. Premier zapowiedział, że decyzja o dalszych poluzowaniach bądź zaostrzeniu obostrzeń zależeń będzie m.in. od liczby zakażeń.
 

Podczas wczorajszej Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Wiceprezydent Elbląga Michał Missan poruszył temat możliwości wprowadzenia przez Rząd regionalnego lockdownu. - Są informacje, że nasze województwo jest z jednym z trzech regionów aktualnie najbardziej dotkniętych koronawirusem. Co w perspektywie lockdownów regionalnych może nas stawiać w nieciekawym położeniu. Mam nadzieję, że tego unikniemy. Jeśli chodzi o nasz elbląski szpital mam bieżące informacje o ilości pacjentów i tu sytuacja się poprawia, ale w regionie nie jest najlepiej i nie ma powodu do huraoptymizmu - mówił.
 

Dziś (23.02.) podczas konferencji prasowej Ministerstwa Infrastruktury, na której obecny był również Mateusz Morawiecki, dziennikarze dopytywali o to, kiedy ogłoszone zostaną decyzje Rządu odnośnie obostrzeń.

 

Jutro pan Minister Zdrowia przedstawi szczegółowe zasady, które zostały wypracowane na Zespole Zarządzania Kryzysem COVID-19

 

- mówił Mateusz Morawiecki.
 

Niestety Premier nie chciał powiedzieć, w jakim kierunku będą szły obostrzenia.

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.