Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

28 Lutego, Niedziela, Makary, Prokop, Hilary

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Poznaj rządowy harmonogram szczepień. MZ: Trzecia fala pandemii już jest w Polsce

20.02.2021, 17:53:00
Poznaj rządowy harmonogram szczepień. MZ: Trzecia fala pandemii już jest w Polsce

Podczas zwołanej dziś (19.02.) konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk ogłosił, że do 7 marca mają zakończyć szczepienia nauczycieli, a 22 marca mają rozpocząć się szczepienia  służb mundurowych, a także osób między 60. a 65. rokiem życia.


- Mamy ponad 2,5 mln wykonanych szczepień, z czego ponad 1 mln 690 tys. to są szczepienia pierwszą dawką. To są dane, które potwierdzają, że trzymamy się założonego scenariusza, w którym chcieliśmy osiągnąć 3 mln szczepień pierwszą dawką  do końca pierwszego kwartału - mówił Michał Dworczyk.
 

Szef Kancelarii Premiera podał, że do 7 marca mają zostać zaszczepieni wszyscy nauczyciele. - To jest data orientacyjna - przyznał. - Po 7 marca będą wykonywane szczepienia uzupełniające kadry medycznej, a od 15 marca osób przewlekle chorych.

 

22 marca rozpoczniemy szczepienia służb mundurowych i pacjentów między 60. a 65. rokiem życia. Dla tej grupy zapisy rozpoczną się na początku marca

- zaznaczył Michał Dworczyk.


Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji ogłosił, że w Polsce trzecia fala pandemii już trwa.

 

Patrząc na wyniki możemy powiedzieć, że trzecia fala pandemii już jest w Polsce i trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, nie czy ona się pojawi, tylko jakie rozmiary osiągnie w najbliższej przyszłości

- zaznaczył.
 

Adam Niedzielski analizował statystyki dotyczące ilości zakażeń. - Patrząc na dzisiejsze wyniki nowych zakażeń to ta liczba wynosi blisko 8 tys. 800 nowych przypadków. To jest liczba nieco mniejsza niż wczoraj, bo wczoraj przekroczyliśmy nieco granicę 9 tys., ale tutaj trzeba się porównywać nie z poprzednim dniem, a z analogicznym dniem w poprzednim tygodniu - opowiadał.

 

Niestety porównując dzisiejszy wynik z wynikiem piątkowym z ostatniego tygodnia wydzimy, że różnica, czyli przyrost nowych zakażeń osiągnął blisko 2 tys. 400  nowych przypadków. Od kilku dni obserwujemy, że ta nadwyżka jest coraz większa. Skutkuje to tym, że patrząć na ostatnie dwa tygodnie i porównując z tym co się działo w tygodniu poprzednim widzimy bardzo dynamiczny przyrost zakażeń

- podkreślił Minister Zdrowia.


Co to oznacza? - Ta średnia tygodniowa w ostatnich tygodniach wahała się na 5,5  tys. - 5 tys. 300 przypadków dziennie. W tym tygoidniu ta średnia liczba tygodniowa przekroczyła 6,5 tys. nowych przypadków dziennie, co oznacza 23 proc. wzrost w skali tygodnia na tydzień, co oznacza, że mamy do czynienia ze stałą tendencją - dodał Adam Niedzielski.

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.