Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

26 Lipca, Poniedziałek, Anna, Grazyna, Miroslawa

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Koronawirus w szpitalu wojewódzkim. "Od poniedziałku wyhamowujemy. Wstrzymujemy większość planowych operacji"

21.10.2020, 17:38:00
Koronawirus w szpitalu wojewódzkim. "Od poniedziałku wyhamowujemy. Wstrzymujemy większość planowych operacji"

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem wśród personelu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. W związku z tym od przyszłego tygodnia placówka wstrzymuje większość planowych operacji. - Operacje zaplanowane w tym tygodniu jeszcze się odbędą. Od poniedziałku jednak wyhamowujemy. Myślę, że to oznacza przesunięcie terminów co najmniej do przyszłego roku. Nie sądzę, aby w tym roku cokolwiek się polepszyło - mówi dyrektor szpitala Elżbieta Gelert.

Coraz poważniej wygląda sytuacja w szpitalu przy ul. Królewieckiej. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u trzech osób spośród personelu. Dziś, 20 października, jest ich już około 20. 

Podejrzewam, że wszystkie szpitale mają w tej chwili taki problem. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień. Obecnie około 20 pracowników jest zakażonych, dwa, trzy razy tyle przebywa w kwarantannie. W tej chwili nie ma niebezpieczeństwa, że któryś z oddziałów nie będzie mógł funkcjonować. Od przyszłego tygodnia jednak wyhamowujemy. Wszystkie zaplanowane do końca tego tygodnia operacje się odbędą. Jednak od poniedziałku, na wszystkich oddziałach zabiegowych, wstrzymana zostanie większość planowych operacji. Każdy z lekarzy będzie wcześniej musiał ocenić, czy nie zagraża to zdrowiu i życiu danego pacjenta, czy można taką operację przesunąć. Niebawem będziemy obdzwaniać naszych pacjentów z tą informacją. Myślę, że to oznacza przesunięcie terminów co najmniej do przyszłego roku. Nie sądzę, aby w tym roku sytuacja się polepszyła

- mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Czytelnik info.elblag powiadomił nas, że spora liczba zakażonych to pracownicy oddziału ginekologiczno-położniczego i dopytuje, czy w związku z tym funkcjonowanie aktualnie jedynej porodówki w Elblągu, nie jest zagrożone.

Wśród pracowników oddziału ginekologiczno-położniczego mamy teraz dwie osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem i cztery osoby w kwarantannie. Położnictwo jednak funkcjonuje. Porody są normalnie przyjmowane. Tam jest sporo personelu. Na wypadek takich sytuacji, już wcześniej zespół został podzielony na dwie grupy, które w pracy zmieniają się co tydzień

 - dodaje Elżbieta Gelert.

Dyrektor szpitala przypomina również, że nadal w szpitalu wstrzymane są odwiedziny pacjentów i porody rodzinne. - Nie chcemy ryzykować - dodaje.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.