Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Września, Piątek, Justyna, Narcyz, Franciszek

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Nocny portier i kobieta finalna" u Sewruka - zobacz zdjęcia

21.10.2020, 16:36:00
"Nocny portier i kobieta finalna" u Sewruka - zobacz zdjęcia
Fot. Adrian Sajko

W ramach cyklu "Scena przy stoliku" elblążanie mieli okazję usłyszeć tekst Anny Burzyńskiej "Nocny portier i kobieta finalna".
 

Spotkanie odbyło się w poniedziałek (19.10.), na dużej scenie. Wzięło w nim udział ok. 70 osób. - Przenieśliśmy się na dużą scenę z wiadomych względów - mówił Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. - Bardzo się cieszymy, że publiczność dostosowała się do zaostrzonych reżimów sanitarnych.

 

Podczas "Sceny przy stoliku" spotykamy się z różnymi utworami. Tak się składa, że ostatnio są to czarne komedie, tak jak "Nocny portier i kobieta finalna" Anny Burzyńskiej, która jest kierownikiem literackim Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Premiera tego spektaklu odbyła się 14 października br. w Salzburgu (Austria), w Teatrze Małym. Portiera zagrał Jurek Milewski, który pracował u nas, w elbląskim teatrze. Grał Tuzbę w "Śnie nocy letniej"

- opowiada Mirosław Siedler.


W Elblągu rolę kobiety finalnej przeczytała Aleksandra Wojtysiak, a portiera Jerzego Grudnia - Artur Hauke.

 

Była to opowieść o ludzkich dylematach, problemach egzystencjalnych. Ja szukałam w tym tekście odpowiedzi na pytanie, gdzie jest granica, której nie przekroczę, czy jest taka granica. Może zależy to wszystko od okoliczności? Na ile też planujemy swoje życie, a na ile jest dziełem przypadku

- mówiła Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.
 

Po odczytaniu tekstu odbyła się dyskusja. - Jak się okazało widzowie dostrzegli m.in. mroczne strony scenicznych bohaterów - dodała Teresa Wojcinowicz.


Kolejna "Scena przy stoliku" już w poniedziałek (26 października). O godz. 18.30 elbląski teatr i ETK zapraszają na "The Little Pony" - Paco Bezzera.


- Są dwa warianty rozmieszczenia publiczności na widowni - widzowie siedzą co drugi rząd lub jak w szachownicy. Jak podaje onet jeden i drugi wariant został przebadany przez naukowców w Niemczech i okazało się, że teatr jest miejscem relatywnie bezpiecznym. Mamy gigantyczną kubaturę, wymianę powietrza 36 m na minutę, dlatego zwracamy uwagę na to, abyśmy wszyscy wobec siebie zachowywali się odpowiedzialnie - zaznacza  Mirosław Sielder.

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / "Nocny portier i kobieta finalna" ( zdjęć 36 )
Dodano: 2020-10-21 | Fot. Adrian Sajko

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.