Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

27 Lipca, Wtorek, Anna, Grazyna, Miroslawa

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Będzie można łamać prawo? "Nie popełnia przestępstwa kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe"

15.09.2020, 11:56:00
Będzie można łamać prawo? "Nie popełnia przestępstwa kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe"
- Posłowie PiS okręgu Elbląg głosowali za procedowaniem haniebnego projektu nowelizacji specustawy COVID-19. W projekt, znany jako "Bezkarność plus", wpisano sławetny art. 10d, mówiący w największym skrócie o tym, że nie popełnia przestępstwa ten, kto popełnia przestępstwo, o ile powie, że chciał dobrze - mówił Jan Krysiak, lider Klubu Konfederacji Elbląg podczas zwołanej dziś (14.09.) konferencji prasowej.
 
Przedstawiciele elbląskiego oddziału partii Korwin wyrazili swoje stanowisko dot. zmian w ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
 
"Celem ustawy jest wprowadzenie rozwiązania, które pozwoli wyłączyć bezprawność, a w konsekwencji przestępczość, czynu polegającego na naruszeniu obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania choroby zakaźnej COVID-19. Konstrukcja proponowanego kontratypu  nawiązuje do konstrukcji stanu wyższej konieczności. Wymagane jest bowiem spełnienie zasady subsydiarności, tj. stwierdzenie, że osiągnięcie wskazanego celu  inny sposób nie było możliwe lub było istotnie zagrożone. W proponowanym rozwiązaniu uwzględniono również kryterium interesu społecznego."
 
 
Ta ustawa to takie ułaskawienie prezydenckie tyle, że z automatu, masowo. 12 sierpnia br. został złożony projekt ustawy, druk sejmowy 539. Podpisany przez kilkudziesięciu posłów PiS, m.in. przez posła Leonarda Krasulskiego. Ta ustawa, która jest propozycją zmiany ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19 ma jeden krótki zapis: "nie popełnia przestępstwa kto w celu przeciwdziałania COVID-19  narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy jeśli działa w interesie publicznym i bez  naruszenia tych obowiązków bądź przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione."
 
- podkreślił Jan Krysiak.
 
 
14 sierpnia br., podczas posiedzenia w Sejmie, poseł Konfederacji Grzegorz Braun zgłosił sprzeciw przeciw wprowadzeniu takich zmian w ustawie. - Marszałek Witek zarządziła głosowanie i odrzuciła uzasadnienie tego sprzeciwu. Nie byli w ogóle zainteresowani dlaczego był ten sprzeciw - stwierdził Jan Krysiak.
 
 
Głosowanie się odbyło i PiS to głosowanie przegrał. Anie nie oznacza to odrzucenia tej ustawy, tylko skierowanie jej do komisji finansów publicznych i prawdopodobnie ta ustawa będzie procedowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu, czyli za dwa dni. Posłowie PiS będą próbowali prowadzić to prawo normalną ścieżką
 
- dodał Jan Krysiak.
 
Za odrzuceniem sprzeciwu Grzegorza Brauna głosowali m.in. posłowie PiS z okręgu elbląskiego. - Czym grozi przyjęcie tej ustawy? Bezkarnością rządzącym! Będzie to precedens pozwalający nie tylko tej ekipie, ale wszystkim następnym uchwalać dowolne ustawy sankcjonujące przestępcze procedury - podkreślił Andrzej Wyrębek, prezes elbląskiego okręgu partii Korwin.
 
Przedstawiciele elbląskiego oddziału Konfederacji na piśmie zwrócili się z apelem do posłów PiS, by "z rozsądkiem głosowali 16 sierpnia". - Jeśli wejdzie ta ustawa to stracimy nasze podstawowe prawa obywatelskie, bo każdy urzędnik czy policjant będzie mógł bronić się, że on przeciwdziałał koronawirusowi i chciał dobrze - dodał Paweł Sobótka, prezes warmińsko-mazurskiego oddziału Młodych dla Wolności, młodzieżówki partii Korwin.
 
 
 

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.