Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Września, Środa, Tekla, Boguslaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Farmaceuci: Klienci pytają o nie codziennie. Czy kupisz szczepionkę przeciw grypie?

08.09.2020, 13:09:00
Farmaceuci: Klienci pytają o nie codziennie. Czy kupisz szczepionkę przeciw grypie?

Szczepionki przeciw grypie trafiły już do aptek, ale bardzo szybko z nich znikają. - Zainteresowanie jeszcze ogromne. Mieliśmy kilkanaście szczepionek, niemal wszystkie zostały sprzedane w ciągu jednego dnia. Czekamy na kolejną dostawę z hurtowni- usłyszeliśmy od jednej z elbląskich farmaceutek. Sytuacja w pozostałych aptekach wygląda podobnie.

Lekarze od lat namawiają do szczepienia się przeciw grypie. Do tej pory z niewielkim efektem. Tym razem, najpewniej ze względu na pandemię COVID-19, jest prawdziwy boom na szczepienia. Problem natomiast może być z dostępnością szczepionek. Do Polski ma trafić nawet do 2 mln szczepionek, zapowiedział minister zdrowia Adama Niedzielski, podczas konferencji w ubiegłym tygodniu. Na razie szczepionka jest rzadko spotykanym towarem. Ta ilość, która na początku września trafiał aptek, w większości została już wyprzedana. Farmaceuci, czekają na kolejne dostawy z hurtowni.

Na razie nie mamy w sprzedaży szczepionek. Wcześniej już złożyliśmy duże zamówienie na trzy rodzaje szczepionek. Hurtownie będą realizowały je partiami. Ostatnią dostawę mieliśmy 3 września. Dostaliśmy 20 sztuk Vaxigrip, które rozeszły się w mgnieniu oka. Zainteresowanie jest bardzo duże, zdecydowanie większe niż w ubiegłym roku

- mówi Katarzyna Mitera, kierowniczka apteki Gemini w Elblągu.

W innych elbląskich aptekach sytuacja wygląda podobnie.

Klienci codziennie przychodzą, dzwonią i pytają, czy mamy szczepionkę w sprzedaży. Owszem mieliśmy, ale kilkanaście sztuk, które sprzedaliśmy praktycznie jednego dnia. Zamówienie na kolejne mamy złożone, ale nie wiemy, kiedy zostaną zrealizowane. Mamy nadzieję, że niebawem

- mówi farmaceutka z jednej z elbląskich aptek.

Pandemia niewątpliwie przyczyniła się do zwiększenia zainteresowania szczepieniem przeciw grypie. W tym roku sezon grypowy nałoży się na drugą falę pandemii COVID-19. Do szczepienia się zachęca minister zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny.

Tym razem szczepionki przeciw grypie znalazły się również na liście leków refundowanych. Z refundacji mogą skorzystać dzieci od trzeciego do piątego roku życia, dorośli chorujący na schorzenia oraz wszyscy powyżej 60. roku życia. Natomiast osoby, które ukończyły 75. rok życia będą szczepione bezpłatnie. Szczepieniom najlepiej poddawać się od września do grudnia. W tym sezonie w Polsce dostępne są szczepionki przeciw grypie: Influvac Tetra, Vaxigrip Tetra, Fluarix Tetra, Fluenz Tetra.
 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.