Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Września, Środa, Tekla, Boguslaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Nadleśnictwo wspólnie z policją oznacza leśne miejsca dla turystów

08.09.2020, 13:07:00
Nadleśnictwo wspólnie z policją oznacza leśne miejsca dla turystów

W tym tygodniu w lasach Nadleśnictwa Elbląg na Mierzei Wiślanej pojawiły się czerwone naklejki z informacja jak wezwać pomoc w nagłym wypadku lub gdy zgubimy się w lesie.


Co roku zdążają się sytuacje, w których  ktoś wzywa pomoc lub zgubi się w lesie. Dzieje się to najczęściej w okresie letnim, gdy w lesie przebywa dużo osób oraz jesienią, gdy pogoda staje się bardziej wymagająca, a ludzie udają się do lasu na grzyby. Chcemy aby osoby korzystające z lasu czuły się tu bezpiecznie. Prosimy zwrócić uwagę na czerwoną naklejkę, można na przykład zrobić jej zdjęcie.

Później za pośrednictwem podanej poniżej strony internetowej lub aplikacji o takiej samej nazwie łatwiej wrócić do samochodu gdy zgubimy się w lesie.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim wraz z leśnikami z  Lasów Państwowych Nadleśnictwa  Elbląg  wspólnie przygotowali naklejki, które pojawiły się między innymi na:  leśnych miejscach postoju pojazdów, przy ścieżkach edukacyjnych, wieżach widokowych na całej Mierzei Wiślanej łącznie w 15 miejscach.


Na naklejkach znajdziemy 3 informacje:


1.    Numer telefonu alarmowego 112 na który należy zadzwonić w nagłym wypadku
2.    Pięciocyfrowy numer z literą – jest to adres leśny miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy, np. 15.02.3.12.165.g,

gdzie:


3.    - 15 – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (w tym przypadku Gdańsk)
4.    - 02 – Nadleśnictwo (w tym przypadku Elbląg)
5.    - 3 – Obręb Leśny (w tym przypadku Stegna)
6.    - 12 – Leśnictwo (w tym przypadku Jantar)
7.    - 65 – Oddział
8.    - n - Pododdział
9.    Nazwa nadleśnictwa i leśnictwa oraz numer wydzielenia leśnego.
Jak to działa:
·    Dzwonimy pod numer 112.
·    Podajemy  pięciocyfrowy numer adresu leśnego z czerwonej naklejki.
·    Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazuje informację Policji lub innym służbom ratunkowym.
·    Słuzby sprawdzają lokalizację na numerycznej mapie leśnej ( Bank Danych o Lasach https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ) gdzie za pomocą wyszukiwarki można namierzyć konkretne wydzielenie leśne w którym znajduje się poszkodowany, i jeśli jest taka potrzeba przyjeżdżają na miejsce.


Przedsięwzięcie realizowane przez Policję z Nowego Dworu Gdańskiego i Nadleśnictwo Elbląg  jest traktowane na razie jako pilotażowe. Chcemy sprawdzić czy takie naklejki sprawdzą się w terenie i czy faktycznie okażą się pomocne w poszukiwaniu lub pomocy potrzebującym.

 

Nadleśnictwo Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.