Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Września, Środa, Tekla, Boguslaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

U elblążanki stwierdzono złośliwy nowotwór piersi. Pomóżmy Magdzie wrócić do zdrowia

03.09.2020, 11:13:00
U elblążanki stwierdzono złośliwy nowotwór piersi. Pomóżmy Magdzie wrócić do zdrowia

Otrzymaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną wiadomość o poważnej chorobie elblążanki. Nowotwór złośliwy w lewej piersi typu Her 2 /3+/. Nadzieją na powrót do zdrowia jest lek Perjeta® (pertuzumab). Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie zbiera fundusze na zakup leku aby pomóc Magdzie.  Poniżej tekst przesłany do redakcji.
 

" Mam na imię Magda. Jestem „pacjentem obciążonym wywiadem”. Takie określenie usłyszałam, gdy kilkanaście lat temu zachorowała moja mama. Myśl, że mogę zachorować przycupnęła gdzieś w mojej głowie, niby głęboko, niby zakopana pod wrażeniami i codziennymi obowiązkami, ale była.

Rok temu zachorowała siostra mojej mamy i znów na chwilę pojawił się niepokój. A 12.07.2020r. stał się faktem – nowotwór złośliwy w lewej piersi typu Her 2 /3+/. Typ o charakterze agresywnym i inwazyjnym, który można leczyć skutecznie. Wraz z mamą przeżywałam lata jej choroby, leczenie i piętrzące się trudności.Mam świadomość, co może stanąć przede mną, ile w sobie muszę znaleźć siły, cierpliwości i pokory.

Podjęłam leczenie, jestem po pierwszej chemii, kolejna za trzy tygodnie, potem następna, następna… W terapii w dużym stopniu może mi pomóc innowacyjny lek Perjeta® (pertuzumab), który niestety nie jest dla mnie refundowany przez NFZ. Koszt zaleconej terapii wynosi ok. 70.000 zł, szybkie i pełne leczenie wielokrotnie zwiększa moje szanse na pokonanie choroby.
 

Mam 42 lata, dwoje dzieci – sześcioletniego syna i trzyletnią córkę. Synek dziś mówi, że chce zostać policjantem, jest energiczny i lubi, gdy coś się dzieje. Córcia z uwielbieniem układa lalki do snu i z troską nakrywa kołderką, a jako towarzyska dusza, dopytuje nieustannie „czy ktoś może do nas przyjść?” Mogę liczyć na wsparcie mojego partnera Pawła, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, a w obliczu trudności szuka, dopytuje, działa i gdyby tylko mógł, to za pomocą „tysięcy” swoich narzędzi stworzyłby mi zdrowie, ale nawet on nie jest tego w stanie. Całe zawodowe życie pomagam innym, lubię to robić i w dalszym ciągu chcę. 

Mam wspaniałą rodzinę, ciekawą i inspirującą pracę, potrzebuję jeszcze najzwyklejszej rzeczy – zdrowia. Chciałabym patrzeć, jak moje dzieci spełniają swoje marzenia, smażyć naleśniki dla ich gości i zakląć pod nosem, gdy nadepnę nocą na zagubiony klocek Lego. Marzę, by denerwować się na ich egzaminach szkolnych, towarzyskich i życiowych. Pragnę je przytulać, ocierać słone łezki z dziecięcych policzków, wysłuchiwać nastoletnich rozterek i być dumną z ich osiągnięć, tak jak jestem do tej pory. Mam dla kogo pragnąć"
 

Nadszedł czas, by poprosić innych o pomoc w mojej walce. Dziękuję za każde okazane wsparcie i życzliwość.

ZBIÓRKA NA STRONIE RAKNROLL
 

Pomóż Magdzie w zakupie leku i powrocie do zdrowia.
 

 

                                                ...................................artykuł sponsorowany.....................................

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.