Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Niedziela, Klara, Roman, Romuald

Menu głównezulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Jest projekt przywrócenia handlu w niedziele. Co na ten temat sądzą Czytelnicy info.elblag? [ankieta]

24.07.2020, 08:50:00
Jest projekt przywrócenia handlu w niedziele. Co na ten temat sądzą Czytelnicy info.elblag? [ankieta]

Temat przywrócenia handlu w niedziele znów wrócił na tapetę za sprawą pandemii i problemów branży handlowej. Projekt ustawy w tej sprawie przygotowali pracodawcy. Wkrótce ma się nim zająć rząd i związkowcy. Co na ten temat sądzą Czytelnicy info.elblag? Zachęcamy do udziału w naszej ankiecie.

Zakaz handlu w niedziele wprowadzono dwa lata temu. Początkowo zarówno klienci, jak i pracodawcy głośno narzekali na nowe prawo, z czasem wydawało się, że przyzwyczaili się do tego, że ostatniego dnia tygodnia drzwi sklepów są zamknięte. Teraz właściciele sklepów chcą wrócić do funkcjonowania na starych zasadach. Projekt ustawy w tej sprawie wpłyną do Rady Dialogu Społecznego, w której obok siebie zasiadają: pracodawcy, związkowcy i przedstawiciele rządu.

Projekt zakłada, że zakaz handlu w niedziele miałby zostać zniesiony czasowo – w czasie epidemii i 180 dni po jego odwołaniu. Zakaz wciąż obowiązywałby jednak w niedziele, w które jednocześnie przypada święto - informuje Fakt, który dotarł do dokumentu.

Zdaniem pracodawców zniesienie obostrzeń ma pomóc branży handlowej uporać się z negatywnymi skutkami pandemii. Jak podkreślają, handlowe niedziele mają spowodować ochronę miejsc pracy, a także zwiększyć sprzedaż. 

 

Pomysł przywrócenia handlowych niedzieli budzi mieszane uczucia. Dla niektórych łączenie go z pandemią wydaje się wręcz absurdalne. 

Wprowadzenie takich zmian podczas pandemii byłoby trochę absurdalne. Najpierw była wielka panika, maseczki, dezynfekcja i klienci stojący przed sklepem w kolejkach. Później trochę zluzowano zasady. Zakażeń koronawirusem jest jednak coraz więcej. W tej sytuacji chyba niedorzecznością byłoby namawiane klientów, do tego, żeby robili zakupy również w niedzielę. Gdzie tu sens, gdzie logika

- pyta kasjerka, pracująca w dyskoncie przy ul. Żeromskiego.

Owszem napędzenie klientów w niedziele do sklepów będzie zyskowne dla właścicieli dyskontów i marketów sklepów. Nikt chyba nie zastanawia się nad tym, co to oznacza dla nas - właścicieli sklepików. Niewielu z nas przetrwało konkurencję z dużymi sieciami. Ja pracuję w każdą niedzielę, to dla mnie jest dodatkowy zastrzyk gotówki. Jeśli Biedronki i inne będą tego dnia czynne na pewno część klientów, a więc i niedzielnego zarobku, mi odejdzie

- mówi pan Paweł, właściciel sklepu spożywczo-monopolowego w centrum Elbląga.

Co na ten temat sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony? Zachęcamy do udziału w naszej ankiecie.

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.