Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Niedziela, Klara, Roman, Romuald

Menu głównezulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Na Mierzei Wiślanej dawno nie było tak pusto. Epidemia zweryfikowała nasze wakacyjne plany?

22.07.2020, 12:37:00
Na Mierzei Wiślanej dawno nie było tak pusto. Epidemia zweryfikowała nasze wakacyjne plany?

Na wakacje za granicą elblążanie decydują się teraz rzadko, jeśli już to wybierają oferty z Grecji. W tej chwili każdy klient jest na wagę złota - mówi pracownica jednego z elbląskich biur podróży. Również wypoczynek nad polskim morzem nie jest w tym sezonie tak popularny jak w latach ubiegłych. - Turystów jest zdecydowanie mniej. Widać to na całej Mierzei Wiślanej - przyznaje Jolanta Kwiatkowska, sekretarz Krynicy Morskiej. Jak pandemia zweryfikowała nasze plany wakacyjne?

Mierzeja Wiślana dotychczas była jednym z ulubionych kierunków urlopowych elblążan. Szczególnie w wakacyjne weekendy mieszkańcy Elbląga szturmem ruszali na nadmorskie plaże. W tym roku nie jest to już tak oczywiste. Jak się okazuje, nadbałtyckie kurorty przeżywają w tej chwili kryzys turystyczny.

Turystów w tym roku jest zdecydowanie mniej. Jak mówią przedsiębiorcy, w porównaniu z ubiegłymi latami, teraz mamy 30 proc. turystów. Odczuwa to cała branża turystyczna. Widać to na całej Mierzei. Mamy środek sezonu, a ulice w Krynicy Morskiej nie są zatłoczone, w poprzednich sezonach to było nie do pomyślenia

- mówi Jolanta Kwiatkowska, sekretarz Miasta Krynica Morska.

Turystów mogła odstraszyć nie tylko pandemia, ale i również ceny w nadmorskich miejscowościach. Na początku sezonu w mediach społecznościowych pojawiało się sporo informacji o drożyźnie nad polskim morzem, plażowicze prezentowali rachunki z wręcz absurdalnymi cenami posiłków. Ta sytuacja na pewno nie dotyczy wszystkich restauracji i barów, ale na Mierzei Wiślanej tanio nie było nigdy, a w tym roku ze względu na ekonomiczne skutki pandemii, sporo osób planując wakacjne wydatki liczy każdą złotówkę. 

Mimo wszystko te wakacje najchętniej spędzamy w Polsce. Sporym zainteresowaniem cieszą się w tym roku Mazury. Tutaj nadal jest trochę taniej, a pod względem atrakcyjności, w niczym nie ustępują nadmorskim miejscowościom.

- Na Mazurach turyści są od początku wakacji - tłoczno jest na głównych deptakach w Mikołajkach i Giżycku. Szczególnie w tych miejscowościach trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe. Właściciele firm czarterowych przyznają, że rezerwacje na łodzie mają zapewnione do końca sezonu - informuje Polska Agencja Prasowa. Jak pisze dziennikarz PAP, w regionie najpopularniejsza jest turystyka weekendowa - w soboty i niedzielę liczba turystów zwiększa się dwu-, trzykrotnie. Są tacy, którzy by nie stać w korkach i nie pokonywać krętych mazurskich dróg, wybierają podróż awionetkami. W weekendy w mazurskich kurortach trudno o wolne kajaki lub rowery wodne. W smażalniach ryb i restauracjach trzeba czasami dłuższy czas czekać na posiłek.

Rosnącą popularnością cieszą się również góry, elblążanie chętnie wybierają się także na Kaszuby. - Na Kaszubach będę wypoczywała już kolejny raz. Dużo tu pięknych miejsc, jest dostęp do wody, lasy, a jednocześnie nigdy nie było aż takiego tłoku jak nad morzem, choć z tego, co słyszę, w tym roku może być inaczej - mówi pani Jagoda, mieszkanka Elbląga. 

Pandemia sprawiła, że w tym roku dużo mniej elblążan, niż zazwyczaj, zdecydowała się na wakacje zagraniczne. Pod tym względem sezon turystyczny dopiero się rozpoczyna. Wiele kierunków wcześniej nie było dostępnych. 

W porównaniu z ubiegłym rokiem, to teraz mamy o 70 proc. mniej klientów. Pomału coś zaczęło się dziać, ale nadal każdy klient jest na wagę złota. W tej chwili najpopularniejszym kierunkiem jest Grecja. Sporo zapytań jest dotyczących Egiptu i Turcji. Te kierunki jeszcze nie ruszyły, czekamy, aż to się zmieni. Jesteśmy uzależnieni od tego, co dzieje się na świecie w związku z pandemią. Nasi klienci również. Wiele osób być może nawet chciałoby wybrać się na wakacje za granicę, wiele pewnie to planowało. Koronawirus wszystkim pokrzyżował plany. Są osoby, które straciły prace, są takie, które już podczas wcześniejszych miesięcy pandemii musiały wykorzystać urlop. Sytuacje naprawdę są różne

- mówi pani Magda, z jednego z elbląskich biur podróży.

Jaki wakacyjny kierunek w tym roku wybrali Czytelnicy info.elblag.pl? Morze, góry, Mazury, zagranica, a może bezpieczny urlop w domu? Które z tych miejsc polecacie?

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.