Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Niedziela, Klara, Roman, Romuald

Menu głównezulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Od wczoraj obowiązują nowy zasady bezpieczeństwa!

22.07.2020, 11:56:00
Od wczoraj obowiązują nowy zasady bezpieczeństwa!
Rozporządzenie Rady Ministrów zakłada, że od wczoraj (21 lipca) obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa.
 
16 kwietnia 2020 r. wprowadzono obowiązek noszenia w miejscach publicznych maseczek lub innych elementów garderoby zakrywających usta i nos. Początkowo obowiązek ten dotyczył wszystkich, którzy znajdowali się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. 30 maja br., nakaz noszenia maseczek został częściowo zniesiony, jednak nadal obowiązuje on m.in. w sklepach.
 
Wczoraj, 21 lipca, w życie weszły kolejne zmiany. Czego dotyczą? Skrócony został dystans społeczny - z 2 m do 1,5 m (przy zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust).
 
W zajęciach lub wydarzeniach sportowych może uczestniczyć teraz do 300 uczestników (plus osoby odpowiedzialne za obsługę wydarzenia). Do 50 proc. został podniesiony limit dotyczący ilości publiczność na obiektach sportowych.
 
Otwarte dla publiczności zostały hale sportowe (ze wskazaniem limitu - 50 proc.). Na basenach nie obowiązują już ograniczenia uczestników zajęć. Limit publiczności został jednak podniesiony do 50 proc. Natomiast z aquaparków może od dziś korzystać do 75 proc. uczestników.
 
Wprowadzone zmiany dotyczą też limitu uczestników targów, wystaw czy konferencji. Obniżono limit do 1 osoby na 2,5 m2.
 
Zniesiony został obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, imprezach artystycznych, klubach muzycznych, salach widowiskowo-sportowych, amfiteatrach, muszlach koncertowych. Widzowie mogą skorzystać maksymalnie z połowy dostępnych miejsc. Na terenie tych obiektów nadal obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.

 

 
 
Należy podkreślić, że nadal mamy epidemię. Ona nie ustąpiła. Ciężko nawet powiedzieć, na jakim jest ona etapie. Wszyscy jesteśmy narażeni. Jeżeli ktoś sądzi, że z racji młodego wieku jest zwolniony z ryzyka zachowania to się myli. Przechorowanie nawet lekkie robi spustoszenie w tkance płuc, której regeneracja może trwać miesiącami, a nawet latami. Zagrożenie ciągle istnieje. Sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest dobra, ale nie oznacza to, że koronawirus został wyeliminowany. Nie wiemy kiedy i kto może się zarazić. Zasady dotyczące bezpieczeństwa są proste i należy je szanować dla dobra swojego i nas wszystkich
 
- mówił Marek Jarosz, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
 

 

 

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.