Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Niedziela, Klara, Roman, Romuald

Menu głównezulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Niemal we wszystkich elbląskich sklepach łamany jest nakaz noszenia maseczek?

10.07.2020, 16:29:00
Niemal we wszystkich elbląskich sklepach łamany jest nakaz noszenia maseczek?
fot. nadesłane
Do naszej redakcji docierają sygnały, że bez trudu można w sklepach spotkać osoby, które nie mają zasłoniętych ust ani nosa. Czy w Elblągu rzeczywiście jest z tym problem?
 
Od 30 maja br. nakaz noszenia maseczek został zniesiony, ale tylko w przestrzeni publicznej. Pamiętajmy, że w wielu miejscach nadal on obowiązuje. Dotyczy to m.in. sklepów.
 
Policjanci nie sprawdzają wyrywkowo czy klienci bądź personel elbląskich sklepów stosują się do nakazu. Reagują jedynie na zgłoszenia. - Jeśli klient sklepu zauważy kogoś bez maseczki i nas o tym poinformuje to wówczas przyjedziemy na miejsce - mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
 
Jak do tej pory sytuacja wyglądała w Elblągu?
 
Rzadko docierają do nas głosy ze strony klientów. Prosimy, aby informować nas o tym, w których miejscach ten nakaz jest łamany. Musimy mieć podstawę, aby podjąć działania. Zgłoszenie może być anomimowe. Najlepiej jakby było za pomocą e-maila
 
- zaznaczył Marek Jarosz, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu..
 
Sanepid może wówczas zwrócić się do policji o przeprowadzenie kontroli. - To, że policjanci mogą nałożyć sankcje w postaci mandatu to jedno, ale my również możemy nałożyć swoje sankcje - dodał Marek Jarosz.
 
 
We Wrocławiu nie mam mowy o tym, żeby klient został obsłużony jeśli nie ma na sobie maseczki. I dotyczy to zarówno małego, osiedlowego sklepiku, jak i wielkopowierzchniowego, sieciowego sklepu. W Elblągu miałem zgłoszenie od pana, który nie mógł zrozumieć, jakim prawem właścicielka sklepu odmówiła mu obsłużenia jak był bez maseczki. U nas najwidoczniej działa to w drugą stronę, bo zamiast zrozumienia ten pan miał pretensje. Nie rozumiał, że zrobiła to w trosce o jego zdrowie i innych
 
- podkreślił Marek Jarosz.
 
Ze zdjęć, jakie otrzymaliśmy wynika, że ludzie, którzy decydują się robić zakupy bez maseczek są w różnym wieku. - Wirus nadal stanowi zagrożenie - zauważa Marek Jarosz. - Nie wiemy, kto go ma. Nawet jeśli rozprzestrzenienie tego wirusa jest niewielkie na co wskazuje mała ilość potwierdzonych przypadków, to ten wirus jednak jest i nie wiemy ani kiedy ani w kogo uderzy. Wirus nie rozpoznaje metryki człowieka, na którego trafia i nie atakuje tylko osoby powyżej 60 roku życia. Atakuje również osoby młode i mamy ciężkie przypadki wśród nastolatków czy osób mających ponad 20, 30 lat.

Dziś do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie wpłynęło pismo, w którym zwrócono uwagę, że w jednej z sieci sklepów wielkopowierzchniowej w Elblągu nie przestrzegany jest nakaz zasłaniania nosa i ust. - Dziś (8 lipca) wyślemy pismo do pana komendanta Komendy Miejskiej Policji w Elblągu z prośbą o podjęcie działań ukierunkowanych na daną sieć - stwierdził Marek Jarosz.

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Bez maseczek... w sklepach ( zdjęć 16 )
Dodano: 2020-07-10 | fot. nadesłane

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.