Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Stycznia, Wtorek, Marta, Henryk, Mariusz

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Terytorialsi pomagają w walce z koronawirusem Sars-CoV-2

10.05.2020, 11:40:00
Terytorialsi pomagają w walce z koronawirusem Sars-CoV-2
Fot. 4 W-MBOT

Adepci Akademii Wojsk Lądowych wspierają żołnierzy z 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w kluczowych obszarach zadań na rzecz walki z koronawirusem od 24 marca. Dwa tygodnie później do Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie dociera kolejna grupa studentów w mundurach, tym razem z Wojskowej Akademii Technicznej.
 

W ramach prowadzonej przez Wojska Obrony Terytorialnej operacji „Odporna Wiosna" 78 podchorążych ramię w ramię z Terytorialsami 4W-MBOT od ponad dwóch miesięcy wspiera lokalną społeczność.
 

Żołnierze dostarczają żywność i leki kombatantom oraz osobom przebywającym na kwarantannie. Wspomagają działania logistyczne związane z transportem żywności do miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej oraz DPS.

„Wszystko po to by zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa i ograniczyć kontakty międzyludzkie", podkreśla szer. Sabina MAZUREK z 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Celem naszych działań jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnej. Wspieramy osoby potrzebujące, samorządy, ośrodki opieki medycznej, służby sanitarne oraz służby medyczne. Wpieramy również kombatantów Armii Krajowej w dostarczaniu ciepłych posiłków. To było jednym z pierwszych działań jakiego podjęli się żołnierze. Zaangażowanie podchorążych jest ogromne i nieocenione w każdym obszarze. Dla studentów AWL i WAT to zderzenie się z nowym środowiskiem, otoczeniem i regionem z czym doskonale jednak sobie radzą

- podkreśla plut. pchor. Jan Duma z Wojskowej Akademii Technicznej.
 

Dziś opuszczamy koszary ale wierzę, że jeszcze tu wrócimy, może na dłużej, mówi studentka czwartego roku Akademii Wojsk Lądowych plut. pchor. Ewa Gandzel..

Ostatnie kilka tygodni były bardzo intensywne w działaniach na rzecz walki z COVID- 19 na Warmii i Mazurach. Podchorążowie zasilają bataliony lekkiej piechoty miedzy innymi w Giżycku, Morągu, Braniewie i Olsztynie.
 

ppor. Paulina Nasiadka / szer. Sabina Mazurek
4 W-MBOT

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.