Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Stycznia, Wtorek, Marta, Henryk, Mariusz

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Nigdy więcej wojny! 75. rocznica zakończenia II wojny światowej w Elblągu

09.05.2020, 08:06:00
Nigdy więcej wojny! 75. rocznica zakończenia II wojny światowej w Elblągu
Fot. UM w Elblągu

8 maja obchodzimy 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej. W imieniu elblążan hołd wszystkim ofiarom tego największego i najkrwawszego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości złożyli prezydent Witold Wróblewski i przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Antoni Czyżyk.

Dzisiejszy dzień to bardzo ważna data w historii nie tylko Polski, ale  całego świata. Wspominamy dziś 75. rocznicę zakończenia największego i najkrwawszego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości, w którym zginęło kilkadziesiąt milionów ludzi. Dziś żyjemy w wolnym kraju. To zasługa wszystkich, którzy w II wojnie światowej walczyli o pokój na naszym kontynencie. Dlatego składam hołd żołnierzom polskim walczącym o wolność na wszystkich frontach tej wojny. Szczególne słowa uznania kieruję do żyjących wśród nas kombatantów i weteranów, którzy są świadkami II wojny światowej, którzy przekazali nam swoje świadectwo, którzy tę wojnę znają z doświadczenia i z własnego cierpienia, którzy z pewnością nigdy nie chcieliby jej powtórki. To od nich uczymy się odpowiedzialności za nasz kraj, pielęgnowania pamięci o tych tragicznych wydarzeniach, ale też i budowania pojednania, bo przecież pokój nie jest nam dany raz na zawsze

- podkreśla prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
 

Uhonorowaniem tych osób jest ustanowiony uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu rok 2020, będący Rokiem 75 Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej. Żałuję, że z uwagi na epidemię nie możemy w sposób uroczysty uczcić tej wyjątkowej dla wszystkich Polaków daty. Zapewniam jednak, że pamiętamy o bohaterskich czynach wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę - dodał prezydent.
 

Wyrazem tej pamięci były kwiaty złożone dziś wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Antonim Czyżykiem na grobach aliantów, spoczywających na cmentarzu Agrykola.

Urząd Miejski w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.