Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

28 Września, Środa, Marek, Waclaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Pieniądze na przekop Mierzei przeznaczmy na walkę z koronawirusem. Ekolodzy apelują do premiera

19.03.2020, 16:35:00
Pieniądze na przekop Mierzei przeznaczmy na walkę z koronawirusem. Ekolodzy apelują do premiera

Ekolodzy proponują premierowi, aby pieniądze zabezpieczone na budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną przeznaczył na walkę z koronawirusem. - Epidemia to czas redefiniowania priorytetów, mamy nadzieję, że tym razem rząd z większą czułością spojrzy na sytuację, uzna prawdziwe potrzeby i na pierwszym miejscu postawi życie i zdrowie obywateli - przekonuje Obóz dla Mierzei Wiślanej.

Mamy radę dla Premiera, tę samą co zwykle, aby pieniądze zabezpieczone w budżecie (podobno) na absurdalną fantazję, jaką jest planowany przekop, przeznaczyć na realne potrzeby obywateli. W tym wypadku walkę z koronawirusem. W ten sposób znalazłyby się fundusze dla szpitali i na wypłacanie połowy pensji pracownikom firm zawieszonych z powodu koronawirusa i na cotygodniowe badania personelu medycznego

- informuje Mayra Wojciechowicz z Obozu dla Mierzei Wiślanej.

Jako przykład podają województwo pomorskie, które na zabezpieczenie szpitali do walki z koronawirusem otrzymało 3,7 z wnioskowanych 13 mln zł.

Flagowa inwestycja rządu PiS ruszyła w tym roku. Jak na początku marca informowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej jej realizacja idzie zgodnie z harmonogramem. Aktualnie m.in. powstają nasypy pod przyszłe obiekty mostowe i drogi, trwa również budowa nabrzeża południowego. Budowa kanału żeglugowego nadal trwa. Może się jednak okazać, że zważywszy na obecną sytuację, rząd będzie musiał bardzo poważnie zastanowić się nad wstrzymaniem inwestycji. 2 mld zł, tyle zdaniem ekologów, będzie kosztowała inwestycja na Mierzei Wiślanej, mogłyby zostać przeznaczone na utrzymanie płynności gospodarki, zagrożonej w związku z pandemią koronawirusa. Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Na odpowiedź jeszcze czekamy. 

Przeciwnicy przekopu aktualnie zbierają podpisy pod apelem do rządu o wstrzymanie inwestycji. Petycję poparło już ponad 1600 osób.

Nie zgadzamy się na budowę planowanego przekopu "za wszelką cenę i bez względu na koszty"! Proszę nie iść drogą efektu utopionych kosztów! Trzymanie się wcześniej podjętych decyzji w sytuacji, gdy okazały się one niekorzystne, tylko dlatego, że były związane z poniesieniem dużych kosztów lub ze znacznym wysiłkiem jest sprzeczne z teorią ekonomii! Tylko teraźniejsze oraz przyszłe zyski i koszty powinny mieć wpływ na podejmowanie decyzji. Apelujemy do polskiego rządu o gospodarność i racjonalne wykorzystywanie publicznych funduszy

- przekonuje Obóz dla Mierzei.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.