Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

28 Maja, Czwartek, Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Przekop Mierzei Wiślanej jeszcze nie ruszył, a już przyciąga do Elbląga turystów

02.12.2019, 07:07:00
Przekop Mierzei Wiślanej jeszcze nie ruszył, a już przyciąga do Elbląga turystów

Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną jeszcze nie ruszyła. Jednak w Elblągu kwitnie już "turystyka przekopowa". Coraz więcej osób odwiedza nasze miasto, aby przy okazji zobaczyć miejsce rządowej inwestycji.

Elbląg staje się coraz popularniejszy wśród turystów. W tym roku Informację Turystyczną odwiedziło około 48 tys. osób, czyli o 10 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Z kolei elbląscy hotelarze sezon zakończyli pięcioprocentowym wzrostem liczby turystów. 86 procent z nich to Polacy i indywidualni turyści. Na czwartym miejscu są Niemcy, na trzecim Rosjanie, a na drugim Łotysze. Do naszego miasta nieodmiennie przyciąga ich Stare Miasto i Kanał Elbląski. Od niedawna do tej listy dołączył również przekop przez Mierzeję Wiślaną.

Elbląga zaczyna się w tej chwili kojarzyć z przekopem. To widać pod biorąc pod uwagę zainteresowanie przedsiębiorców, jak i turystów. W sezonie hotele, informacja turystyczna, przewodnicy mieli dość sporo pytań, gdzie jest ten przekop. Myślę, że za kilka lat będzie to jeden z ważniejszych elementów promocyjnych miasta

- mówił Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki UM w Elblągu, podczas Komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki.

Przypomnijmy. Budowa kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską jeszcze nie ruszyła. 4 października, w Elblągu, podpisano umowę na wykonanie pierwszego etapu inwestycji. Umowa z polsko-belgijskim konsorcjum opiewa na 992 mln zł. Za te pieniądze wykonawca wybuduje m.in.: port osłonowy od strony Zatoki Gdańskiej, kanał żeglugowy ze śluzą i mostami oraz sztuczną wyspę na Zalewie Wiślanym. 18 października, Urząd Morski w Gdyni przekazał wykonawcy teren, na którym prowadzone będą prace. Ten na razie przygotowuje się do ich rozpoczęcia. Pierwsze efekty, jak zapewniał niedawno minister gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, mają być widoczne w przyszłym roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2022 rok.

W opinii ludzi, ten przekop już jest, już się buduje. Sam przekop trzeba będzie bardzo mocno wykorzystywać i przygotowywac się do tego

- dodał Adam Jocz.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.