Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

28 Maja, Czwartek, Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Ksiądz został zawieszony! Elbląska Kuria Diecezjalna: Filmy przedstawiają go w niekorzystnym świetle

28.11.2019, 07:54:00
Ksiądz został zawieszony! Elbląska Kuria Diecezjalna: Filmy przedstawiają go w niekorzystnym świetle
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. pixabay.com)

Zbigniew Stonoga zamieścił na swoim blogu 10 - minutowy film, w którym 37-letni ksiądz z elbląskiej  parafii spotyka się w mieszkaniu z mężczyzną. Obaj rozbierają się do bielizny. Ksiądz czekając na mężczyznę kładzie się na łóżku i dotyka swoich miejsc intymnych. Mężczyzna wraca z łazienki i oznajmia, że jest to prowokacja i wszystko się nagrywa. Jak całą sytuację skomentowała Kuria Diecezjalna Elbląska?
 

Prowokację zorganizował Zbigniew Stonoga, który po całym zajściu nakłonił księdza do rozmowy przed kamerą. Jak ksiądz zareagował na informację, że nagranie z tego, co zaszło zostanie opublikowane?
 

- Odbieram to jako dopust, żeby jednak  powstrzymać w sobie te jakieś  niewłaściwe emocje, żeby skupić się na tym, co kocham i co chcę robić – mówił ksiądz. - Biję się w pierś przed samym sobą, przed swoją słabością.
 

O komentarz zwróciliśmy się do Elbląskiej Kurii Diecezjalnej. W odpowiedzi otrzymaliśmy komunikat Kurii  przesłany przez ks. dr Piotra Towarka, rzecznika ds. mediów Diecezji Elbląskiej.

 

Wczoraj (24 listopada 2019) w godzinach wieczornych w Internecie zostały opublikowane krótkie filmy dotyczące jednego z księży pracujących w diecezji elbląskiej, przedstawiające go w niekorzystnym świetle. W związku z zaistniałą sytuacją ksiądz został zawieszony w wykonywaniu swoich obowiązków. Sprawa jest trakcie wyjaśniania. Jej ocena zostanie dokonana zgodnie z przepisami prawa kanonicznego, które obowiązują duchownych

 

Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy?

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.