Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

28 Maja, Czwartek, Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląski Marsz równości pod znakiem zapytania? Do bojkotu wydarzenia wzywa... część środowiska LGBT+

26.09.2019, 08:28:00
Elbląski Marsz równości pod znakiem zapytania? Do bojkotu wydarzenia wzywa... część środowiska LGBT+
Źródło: https://pixabay.com/pl/ zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Na tydzień przed I Elbląskim Marszem Równości można zastanawiać się, czy w ogóle dojdzie on do skutku. Część elbląskiego środowiska LGBT apeluje o niebranie udziału w wydarzeniu. "Zatroskani" kontrmanifestanci dopytują się, czy parada się odbędzie. Tak - zdecydowanie odpowiada organizatorka.

Pierwszy Elbląski Marsz Równości - Przeciw wykluczeniom od początku wzbudzał wiele emocji. Jednak im bliżej wydarzenia, tym atmosfera staje się bardziej gorąca. Teraz pojawiły się informacje, że nie dojdzie on do skutku.

W tej sprawie, w redakcji info.elblag.pl, monitowała przedstawicielka Fundacja Pro-prawo do Życia, stojącej za częścią kontrmanifestacji, znanej z akcji kontrowersyjnych akcji antyaborcyjnych, a ostatnio również z homofobicznej akcji "Stop pedofilii". Jednocześnie zapewniła, że "wolontariusze Fundacji nie zamierzają rezygnować z informowania mieszkańców Elbląga na temat zagrożeń związanych z ideologią LGBT".

Okazało się jednak, że nie trzeba działań z zewnątrz, aby zniechęcić elblążan do udziału w paradzie. Elbląska Grupa na rzecz Osób LGBT+ "Pryzmat" opublikowała w czwartek (19 września) na Facebooku oświadczenie, w którym nie tylko odcina się od elbląskiej parady, ale wręcz odradza udziału w niej. Grupa obawia się, że marsz kuleje od strony organizacyjnej i nie będzie prawidłowo zabezpieczony.W zawiązku z tymi sygnałami zapytaliśmy współorganizatorkę marszu, czy wydarzenie się odbędzie? Jej odpowiedź jest jednoznaczna: Tak.

Rozumiem, że jest obawa o bezpieczeństwo uczestników, i dla nas ta kwestia jest ważna. Wczoraj w tej sprawie odbyło się, kolejne już, spotkanie z policją, zarządzaniem kryzysowym i przedstawicielami Ratusza. Robimy wszystko, głównie policja, aby tak zaplanować to wydarzenie, by zapewnić uczestnikom maksimum bezpieczeństwa. Wiemy już, że trochę zmieniona zostanie trasa marszu. Nie wycofujemy się jednak z jego organizacji. I Elbląski Marsz Równości - Przeciw wykluczeniom odbędzie się 29 września

- mówi Angelika Domańska, współorganizatorka parady.

- Dziwi mnie stanowisko grupy Pryzmat, która ze współorganizacji marszu wycofała się tak naprawdę na początku, gdy tylko pojawiły się pierwsze informacje o kontrmanifestacjach. Twierdzenie teraz, że nie jest on odpowiednio zabezpieczony to zarzucanie nie tylko nam, ale głównie Ratuszowi i policji nieudolności w tym względzie - dodaje Angelika.

I Elbląski Marsz Równości - Przeciw wykluczeniom zaplanowano na 29 września na godz. 13.30. Paradzie równości towarzyszyć będzie kilka kontrmanifestacji. Do elbląskiego Ratusza wpłynęło zawiadomienia o zamiarze zgromadzenia pod różnymi hasłami, które ogólnie jednak skupiają się na przeciwstawianiu się seksualizacji, deprawacji seksualnej dzieci i młodzieży oraz obronie rodziny. Te akcje mają najwyraźniej zablokować paradę. Kontrmanifestacje zaplanowane są na kilkanaście godzin, od rana do wieczora, w kilku punktach miasta, praktycznie na wszystkich głównych ulicach Elbląga. Według szacunków ich organizatorów łącznie może w nich wziąć udział ponad 2 tysiące osób.

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.