Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

29 Marca, Piątek, Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Kto zapłaci za pogłębienie elbląskiego portu? Prezes PSL-u: Rząd musi znaleźć pieniądze

09.09.2019, 16:56:00
Kto zapłaci za pogłębienie elbląskiego portu? Prezes PSL-u: Rząd musi znaleźć pieniądze
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Trwa dyskusja o tym, kto powinien pokryć koszty związane z pogłębieniem elbląskiego portu na głębokość, która umożliwi mu korzystanie z Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Zdaniem Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza, a także Marszałka woj. warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina – to obowiązek Rządu.
 
Władysław Kosiniak-Kamysz został poproszony o komentarz w tej sprawie podczas konferencji prasowej PSL-u, która w poniedziałek odbyła się w Elblągu. - Miasto na pewno nie jest w stanie wygenerować i znaleźć - stwierdził. My poparliśmy w głosowaniu Przekop Mierzei Wiślanej, bo to na pewno ma walory ze względu na rozwój turystyki, gdzie te możliwości będą większe. Musi być jednak odpowiednia głębokość, nawet 5-6 metrów, żeby mogło to mieć przełożenie na cele handlowe i gospodarcze, nie tylko turystyczne.
 
 
Miasto na pewno jest przygotowane do tego, aby pomóc, ale nie sfinansuje rzeczy niemożliwych. Rząd podjął odpowiedzialność za to, więc Rząd musi znaleźć pieniądze. Będziemy się tego domagać
 
– mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.
 
Marszałek Gustaw Marek Brzezin również postawił sprawę jasno. - Kwestia inwestycyjna Przekopu Mierzei ma wymiar Kontraktu Terytorialnego między samorządem województwa a Rządem – przypominał. - Kontrakt zawiera kwestie i przegłębienia drogi wodnej przez Zalew i samego portu. Tak zwana obrotnica w porcie też jest zapisana w Kontrakcie Terytorialnym. Bywa, że Rządy się zmieniają, ale Kontraktów trzeba dopełniać.
 
 
Jako region zawsze wspieraliśmy to działanie (Przekop – przyp.red.) bez względu na kwestie polityczne, ponieważ stanowi to możliwość rozwoju samego Elbląga, portu i tej części regionu. Wielokrotnie powtarzałem, że do 1 miliarda złotych, bo na tyle szacuje się sam Przekop, potrzebny jest drugi miliard na infrastrukturę portową i około portowych działań w wymiarze kolejowym, drogowym. Jeżeli Rząd poważnie myśli o tej inwestycji powinien poważnie myśleć o nakładach infrastrukturalnych w samym porcie i subregionie elbląskim. A jest co robić
 
– podkreślił Gustaw Marek Brzezin.
 
O tym, że Elbląga nie stać na pogłębienie elbląskiego portu powiedział wyraźnie Prezydent Witold Wróblewski. - Przypomnę, że jeżeli chodzi o przepisy o portach i przystaniach morskich, art. 23 mówi, że za infrastrukturę odpowiedzialny jest Skarb Państwa - mówił. - Ustawa dzieli porty na te o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej i porty tzw. mniejsze, do których kwalifikuje się Elbląg. Tam ta infrastruktura jest w gestii Skarbu Państwa, a tutaj w gestii Ministerstwa Środowiska.
 
 
Na kwietniowym spotkaniu z Ministrem Gróbarczykiem, z samorządowcami, mamy zapewnienie, że most w Nowakowie jest zarówno w projekcie, jak i w pozwoleniu na budowę, czyli Skarb Państwa będzie realizował te przedsięwzięcie. Zgodnie z ustawą pogłębienie toru wodnego w rzecze Elbląg, którego właścicielem jest Skarb Państwa, należy do Skarbu Państwa
 
– dodał Witold Wróblewski.

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.