Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Października, Środa, Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Złodzieje na Mierzei Wiślanej nie odpoczywają. Coraz więcej kradzieży, alarmują mieszkańcy

02.07.2019, 13:48:00
Złodzieje na Mierzei Wiślanej nie odpoczywają. Coraz więcej kradzieży, alarmują mieszkańcy

Policja zatrzymała elblążanina, który na koncie ma 10 włamań do domów na terenie Mierzei Wiślanej. Jak się jednak okazuje włamania i kradzieże nad polskim morzem to niemal codzienność. Mieszkańcy mówią wręcz o zorganizowanej grupie złodziei. Co na to funkcjonariusze? Statystyk nie ma, ale problem jest.

Podczas pobytu w Sztutowie zostałam okradziona, złodzieje weszli nocą do domu i mnie okradli. Policja powiedziała, iż jest to częsta sytuacja w Sztutowie. Miesiąc temu została pobita młoda kobieta również przy próbie kradzieży rowerów. Może warto napisać o tym, ostrzec ludzi. Zwiększyć ich świadomość. Może ktoś coś wie i pomoże w uchwyceniu sprawców

- alarmuje jedna z Czytelniczek portalu Sztutowo.com.

Takich sygnałów z Mierzei Wiślanej dociera coraz więcej. Niektórzy, wręcz mówią o tym, że za włamaniami do domków, czy okradaniu turystów stoją grupy złodziei, które z takiej "specjalizacji" uczynili stałe źródło dochodów. Jak pod tym względem wyglądają wakacje nad polskim morzem i jaka jest skala takich przestępstw, zapytaliśmy rzeczniczkę Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, która zajmuje się również bezpieczeństwem na Mierzei.

Policja nie potwierdza słów mieszkańców i turystów, którzy alarmują w sprawie zorganizowanej szajki złodziei działającej nie tylko w gminie Sztutowo, ale też w Krynicy Morskiej czy Stegnie. Jednocześnie, jak usłyszeliśmy, komenda nowodworska nie jest w stanie dokładnie określić skali zjawiska, choć przyznaje, że w sezonie kradzieży jest więcej.

Nasza komenda nie prowadzi statystyk dotyczących kradzieży czy też kradzieży z włamaniem do domków, czy dokonywanych na turystach. Wraz z rozpoczęciem się wakacji na teren Mierzei przyjeżdża bardzo duża ilość turystów, co za tym idzie również i złodziei

- informuje sierż. szt. Joanna Słowik z Komendy Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

Nowodworska policja przypomina, że tak jak w poprzednich latach, tak i tym razem w sezonie wakacyjnym wesprze ich 26 funkcjonariuszy z Gdańska.

Funkcjonariusze będą patrolowali tereny Mierzei radiowozami, jak i pieszo ze szczególnym zwróceniem uwagi na duże skupiska ludzi. Funkcjonariuszka na Jednoosobowym stanowisku ds. profilaktyki społecznej wspólnie z dzielnicowymi przeprowadza pogadanki na temat bezpieczeństwa na koloniach, obozach oraz na spotkaniach z organizatorami wypoczynku letniego. Również informacja o tym, jak zabezpieczyć się przed wyjazdem na wakacje umieszczona jest na stronie internetowej komendy i przesłana do lokalnych mediów

- uspokaja rzeczniczka.

Czy te działania wystarczą? Przekonamy się o tym podczas letnich miesięcy. Przed policjantami zadanie niełatwe. Polacy coraz chętniej urlop spędzają na Mierzei. Plaże w Stegnie, Krynicy Morskiej, czy Sztutowie w wakacje przeżywają prawdziwe oblężenie. Nad Bałtykiem w ubiegłym roku wypoczywało ponad 1,72 miliona turystów - wynika z ubiegłorocznych badań GUS.

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

 1. 1
  0
  ~ Mw
  Wtorek, 02.07

  Rzeczywiście, problemu nie ma......

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.