Policja zatrzymała elblążanina, który na koncie ma 10 włamań do domów na terenie Mierzei Wiślanej. Jak się jednak okazuje włamania i kradzieże nad polskim morzem to niemal codzienność. Mieszkańcy mówią wręcz o zorganizowanej grupie złodziei. Co na to funkcjonariusze? Statystyk nie ma, ale problem jest.
Podczas pobytu w Sztutowie zostałam okradziona, złodzieje weszli nocą do domu i mnie okradli. Policja powiedziała, iż jest to częsta sytuacja w Sztutowie. Miesiąc temu została pobita młoda kobieta również przy próbie kradzieży rowerów. Może warto napisać o tym, ostrzec ludzi. Zwiększyć ich świadomość. Może ktoś coś wie i pomoże w uchwyceniu sprawców
- alarmuje jedna z Czytelniczek portalu Sztutowo.com.
Takich sygnałów z Mierzei Wiślanej dociera coraz więcej. Niektórzy, wręcz mówią o tym, że za włamaniami do domków, czy okradaniu turystów stoją grupy złodziei, które z takiej "specjalizacji" uczynili stałe źródło dochodów. Jak pod tym względem wyglądają wakacje nad polskim morzem i jaka jest skala takich przestępstw, zapytaliśmy rzeczniczkę Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, która zajmuje się również bezpieczeństwem na Mierzei.
Policja nie potwierdza słów mieszkańców i turystów, którzy alarmują w sprawie zorganizowanej szajki złodziei działającej nie tylko w gminie Sztutowo, ale też w Krynicy Morskiej czy Stegnie. Jednocześnie, jak usłyszeliśmy, komenda nowodworska nie jest w stanie dokładnie określić skali zjawiska, choć przyznaje, że w sezonie kradzieży jest więcej.
Nasza komenda nie prowadzi statystyk dotyczących kradzieży czy też kradzieży z włamaniem do domków, czy dokonywanych na turystach. Wraz z rozpoczęciem się wakacji na teren Mierzei przyjeżdża bardzo duża ilość turystów, co za tym idzie również i złodziei
- informuje sierż. szt. Joanna Słowik z Komendy Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim.
Nowodworska policja przypomina, że tak jak w poprzednich latach, tak i tym razem w sezonie wakacyjnym wesprze ich 26 funkcjonariuszy z Gdańska.
Funkcjonariusze będą patrolowali tereny Mierzei radiowozami, jak i pieszo ze szczególnym zwróceniem uwagi na duże skupiska ludzi. Funkcjonariuszka na Jednoosobowym stanowisku ds. profilaktyki społecznej wspólnie z dzielnicowymi przeprowadza pogadanki na temat bezpieczeństwa na koloniach, obozach oraz na spotkaniach z organizatorami wypoczynku letniego. Również informacja o tym, jak zabezpieczyć się przed wyjazdem na wakacje umieszczona jest na stronie internetowej komendy i przesłana do lokalnych mediów
- uspokaja rzeczniczka.
Czy te działania wystarczą? Przekonamy się o tym podczas letnich miesięcy. Przed policjantami zadanie niełatwe. Polacy coraz chętniej urlop spędzają na Mierzei. Plaże w Stegnie, Krynicy Morskiej, czy Sztutowie w wakacje przeżywają prawdziwe oblężenie. Nad Bałtykiem w ubiegłym roku wypoczywało ponad 1,72 miliona turystów - wynika z ubiegłorocznych badań GUS.
Natasza Jatczyńska
Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.
Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Rzeczywiście, problemu nie ma......