Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Października, Środa, Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Lody Ice Queen Magdy Gessler już w Elblągu! Zobacz zdjęcia z otwarcia

01.07.2019, 20:50:00
Lody Ice Queen Magdy Gessler już w Elblągu! Zobacz zdjęcia z otwarcia
fot. Majka Brejdak
Do tej pory Magda Gessler przyjeżdżała do naszego miasta by przeprowadzić „Kuchenne Rewolucje”. Tym razem znana restauratorka postanowiła otworzyć w Elblągu... lodziarnię Ice Queen. Wczoraj, 29 czerwca, odbyło się wielkie otwarcie.
 
W kilkunastu miejscach w Polsce można spróbować lodów sygnowanych nazwiskiem Magdy Gessler. Jak trafiły do Elbląga? - Pomysł narodził się kilka miesięcy temu, kiedy Magda Gessler była w Elblągu. Rozmawialiśmy i Magda opowiedziała o tym, że w naszym mieście można byłoby otworzyć lodziarnię Ice Queen – mówił Rafał Zemke.
 
 
Lodziarnia Ice Queen powstała w naszej małej elbląskiej Italy. Między restauracjami Amore Mio, przy Bramie Targowej powstała kawiarnia Molto Bene i to właśnie przed tą kawiarnią funkcjonuje lodziarnia
 
– wyjaśniał Rafał Zemke.
 
Co wyróżnia lody Ice Queen od innych? - To są smaki inspirowane smakami dzieciństwa Magdy Gessler. Jej prababcia na Sardynii miała lodziarnię. Magda jako mała dziewczynka jeździła tam i w pamięci został jej smak tych przepysznych lodów – opowiada Rafał Zemke. - W 1947 r. babcia Magdy Gessler ściągnęła te lody do Polski, do Słupska. Obecnie Magda Gesler spełnia swoje marzenia i otwiera lodziarnie Ice Queen w różnych częściach Polski.
 
Elblążanie mogli spróbować przeróżnych smaków. Od owocowych sorbetów po tradycyjne waniliowe czy czekoladowe lody. - Magda Gessler poprosiła, byśmy pytali gości o to, czy lody im smakują i chętnie dowie się o konstruktywnej krytyce. Zależy jej na tym, by lody były idealne, dlatego cały czas są ulepszane. Lody są bez glutaminianu sodu czy innej „chemii”. Na przykład lody waniliowe mają prawdziwą laskę wanilii, pistacja zawiera orzechy i migdały, a sorbety są z prawdziwych owoców – wymieniał Rafał Zemke. - Nie można się do niczego przyczepić. Każdemu chętnie podamy dokładny skład danego loda. Przeważnie są to 3-4 części składowe.
 
 
Hitem są lody dla dorosłych z prawdziwym alkoholem. Jest Campari z pomarańczą czy wino czerwone z maliną. Absolutną rewelacją było Prosecco, które sprzedało się w ciągu 15 minut. Ale zrobiliśmy już zamówienie
 
– dodał Rafał Zemke.
 
Pierwsze sto osób otrzymało wczoraj darmowe lody. - Rozdawane były kupony. Jeden kupon to była jedna gałka lodów – mówił Rafał Zemke. - Jestem bardzo wdzięczny elblążanom, że tak licznie stawili się na otwarcie i byli u nas już przed 12.00. Atmosfera przez cały dzień, do wieczora była fantastyczna. Dziękuję za tak miły odzew nawet, gdy lody nie były już darmowe.
 
Po pojawieniu się informacji o planowanym otwarciu w Elblągu lodziarni Ice Queen pojawiły się pogłoski, że cena za 1 gałkę będzie wynosić 9 zł. - Chciałbym to zdementować – podkreślił Rafał Zemke. - Te lody na zawsze w Elblągu będą kosztowały 5 zł za gałkę. Taka była decyzja Magdy Gessler.
 
Jak elblążanie zareagowali na pojawienie się lodziarni Magdy Gessler i jak oceniali smak samych lodów?
 
- Chętnie wybraliśmy się z narzeczonym na otwarcie lodziarni Magdy Gessler. Miło patrzeć, że coś się w naszym mieście rozwija, coś się zaczyna, a nie tylko „umiera”, jak to zwykliśmy narzekać w Elblągu (śmiech). Spróbowaliśmy kilku smaków, ale najważniejsze według nas były śmietanka i pistacja, ponieważ śmietanka to klasyka i łatwo porównać ten smak do lodów innych wytwórców. Poza tym, niby podstawowy smak, a ciężko zrobić pyszne lody śmietankowe. Zaś jeśli chodzi o pistację, to jest to bardzo wysoka poprzeczka - w życiu jadłam może jedne naprawdę dobre lody pistacjowe. I tu trzeba przyznać, że Magda Gessler stanęła na wysokości zadania – mówiła Kamila Wondzyńska.
 
- Myślę, że możemy z czystym sercem polecić nową lodziarnię – dodał Marcin Żak.
 
Lodziarnia Ice Queen będzie czynna od niedzieli do czwartku od 11.00 do 21.00, a od piątku do soboty od 11.00 do 24.00.

- Tak naprawdę będziemy otwarci do ostatniego gościa – zapewniał Rafał Zemke. - Zapraszamy nie tylko na pyszne lody, ale także do kawiarni Molto Bene, gdzie można wypić cudowną kawę czy wino, a także zjeść oryginalne produkty z Włoch!
 
We wtorek, 2 lipca, opublikujemy materiał filmowy z otwarcia lodziarni!
 
 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / IceQueen Magdy Gessler ( zdjęć 65 )
Dodano: 2019-07-01 | fot. Majka Brejdak

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.