Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

28 Maja, Czwartek, Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Plaże nad Bałtykiem zyskają dodatkowe metry. Turyści muszą się jednak liczyć z utrudnieniami

10.06.2019, 15:00:00
Plaże nad Bałtykiem zyskają dodatkowe metry. Turyści muszą się jednak liczyć z utrudnieniami

Rozpoczęła się akcja poszerzania plaż nad Bałtykiem. Część z nich, w tym te na Helu, a także w Stegnie i Sztutowie w ciągu najbliższych miesięcy zyskają dodatkowe metry. Turyści, w tym również elblążanie, wypoczywający nad polskim morzem, muszą się jednak liczyć z utrudnieniami.

Nad Morzem Bałtyckim rozpoczęła się największa od lat refulacja plaż. Refulacja polega na dostarczaniu rurociągami na plażę mieszanki piasku i wody, a następnie rozgarnianiu i profilowaniu przez maszyny budowlane pozostałego na plaży piasku. Celem tych działań jest ochrona brzegu morskiego przed erozją, wyjaśnia Urząd Morski w Gdyni odpowiedzialny za realizację przedsięwzięcia.

Prace potrwają cztery miesiące, do września tego roku. Poszerzanie rozpoczęło się od Jelitkowa. W tym miejscu potrwa ono do 12 czerwca. Następna w kolejności są: Jastrzębia Góra (między wejściami nr 23 a 28, 13-30 czerwca), Ostrowo (między wejściami nr 28 a 38, 4-29 lipca) i Kuźnica (między wejściami nr 27 a 30 - 14-19 sierpnia). Do refulacji przewidziane są również plaże w Sztutowie i Stegnie. O terminach i miejscach tych prac Urząd Morski w Gdyni będzie informował sukcesywnie.

Dzięki refulacji niektóre z plaż będą szersze nawet do 40 metrów. To dobra wiadomość, jednak turyści, którzy w tym sezonie planują wypoczynek nad polskim morzem, w niektórych miejscach muszą się liczyć jednak z utrudnieniami. Na czas prac, poszczególne odcinki plaż będą sukcesywnie zamykane.

Pragniemy podkreślić, że prace będą prowadzone w danym czasie na odcinkach liczących po kilkaset metrów (jeden odcinek na raz). Tylko te odcinki będą w tym czasie wyłączone z użytkowania. Z pozostałej części plaży w danej miejscowości będzie można korzystać

- informuje Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni.

Dlaczego na przeprowadzenie prac wybrano termin, gdy nad Bałtykiem wypoczywa najwięcej osób?

Terminy wynikają przede wszystkim z faktu, iż prace refulacjyjne są częścią większego projektu, a mianowicie modernizacji toru podejściowego do Portu Północnego w Gdańsku. Okres prowadzenia prac uwarunkowany jest również względami środowiskowymi (zapisy decyzji środowiskowej), pogodowymi oraz możliwościami technicznymi wykonawcy (zaangażowanie jednej z największych na świecie pogłębiarek). Terminy były konsultowane z władzami lokalnymi

- wyjaśnia rzeczniczka.

Aktualne informacje o refulacji kolejnych odcinków znajdziemy na stronie Urzędu Morskiego w Gdyni.

Warto dodać, że piasek planowany do refulacji został przebadany pod względem chemicznym i nie zawiera substancji szkodliwych dla człowieka i środowiska.
 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.