Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

31 Maja, Niedziela, Aniela, Petronela, Kamila

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Od lat szpeciła starówkę. W jej miejsce ma powstać kamienica

09.06.2019, 09:45:00
Od lat szpeciła starówkę. W jej miejsce ma powstać kamienica

Kamienica u zbiegu ulic Stary Rynek i Wigilijnej jeszcze nie powstała, a już zaczęła się rozpadać. Od lat ruina znajdująca się w tym miejscu szpeci elbląską starówkę. Jest szansa, że teraz to się zmieni.

Na działce, znajdującej się w narożniku ulic: Stary Rynek i Wigilijnej, inwestycję rozpoczęto ponad 30 lat temu. Problem w tym, że nigdy jej nie dokończono. Wybudowane piwnice i pierwsze piętro zaczęły obracać się w ruinę. W ubiegłym roku działką zainteresowała się firma Z&B Development z Sopotu. Pisaliśmy o tym tutaj.

Teraz nowy inwestor korzystając z możliwości, którą daje przyjęta w 2018 r. specustawa mieszkaniowa, zwrócił się do miasta z wnioskiem o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej u zbiegu ulic Stary Rynek i Wigilijna.

W miejsce rozpadającej się rudery planuje wybudować ciąg połączonych ze sobą kamienic.

Budynek będzie posiadać 6 kondygnacji nadziemnych, w tym usługowy parter, a także podpiwniczenie wykonane w ramach historycznych fundamentów i ścian piwnic. Znajdzie się w nim 30 mieszkań. Budynek powstanie jako zwarta bryła nawiązująca do zabudowy historycznej pod względem formy, w szczególności podziałami architektonicznymi na elewacji. Wprowadza się zróżnicowany układ dachów, gzymsów na elewacji, kształtów okien, a także wykończenia pod względem różnorodności faktur i kolorystyki materiałów budowlanych

- informuje inwestor we wniosku.

Inwestycję zaprojektowano więc tak, aby była zgodna z programem retrowersji, według którego odbudowywane jest Stare Miasto w Elblągu.

Słabym punktem nowej realizacji jest brak parkingu, to jednak wymusza plan zagospodarowania obowiązujący na starówce. Wykluczono budowę garażu podziemnego w budynku, a ze względu na lokalizację w ścisłym centrum Starego Miasta nie ma możliwości stworzenia miejsc postojowych obok obiektu.

Ratusz ma teraz czas, aby ustosunkować się do wniosku. Ostatecznie to jednak elbląscy radni zdecydują o losach inwestycji.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.