Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

5 Lipca, Niedziela, Karolina, Antoni, Filomena

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

500+ dla niepełnosprawnych. To rzeczywista troska PiS, czy przedwyborcza gra?

22.05.2019, 07:23:00
500+ dla niepełnosprawnych. To rzeczywista troska PiS, czy przedwyborcza gra?
Elblążanie solidarni z protestującymi rodzicami niepełnosprawnych - maj 2018 (fot. Ryszard Biel)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział pomoc niepełnosprawnym, którzy ukończyli 18. rok życia. Najprawdopodobniej będzie to 500 zł, czyli dodatek, o który rodzice niepełnosprawnych dzieci walczą od dawna. - To powinno być już załatwione. Wtedy, gdy kobiety wyszły na ulice w czarnym proteście, czy w ubiegłym roku, gdy odbywały się protesty przed sejmem. Teraz przed wyborami PiS się budzi? To brak szacunku dla tych ludzi - mówi Jadwiga Król, wychowuje niepełnosprawnego wnuka, pełnomocniczka Kongresu Kobiet.

Rodzice osób niepełnosprawnych już od jakiegoś czasu domagają się większego wsparcia od państwa dla swoich dzieci, również tych pełnoletnich. Jeden z ostatnich protestów prowadzili w sejmie w maju 2018 roku. Domagali się m.in. renty socjalnej z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy, a też dodatku na życie w wysokości 500 zł dla niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. Wtedy z całej Polski, w tym również z Elbląga, ludzie słali im słowa wsparcia. Rząd pozostawał jednak głuchy na ich postulaty. Musiał minąć rok, aby to się zmieniło?

Kilka dni temu padła kolejna obietnica rządu Prawa i Sprawiedliwości z "plusem". Tym razem chodzi o wdrożenie dodatku dla pełnoletnich niepełnosprawnych.

W najbliższych kilku miesiącach chcemy przekazać osobom niepełnosprawnym powyżej 18. życia, całkowicie niezdolnym do samodzielności, comiesięczny, stały dodatek w wysokości najprawdopodobniej 500 zł

- mówił premier Mateusz Morawiecki, na konwencji wyborczej w Krakowie, podaje dziennik.pl.

To by oznaczało, że spełniony zostanie jeden z ubiegłorocznych postulatów opiekunów osób niepełnosprawnych. Ta propozycja, choć oczekiwana od dawna, nie spotkała się z hura optymizmem zainteresowanych.

Dawno już ktoś w rządzie powinien zwrócić uwagę na to, że to są ludzie, którzy nie dają rady wyżyć za te 800 czy 900 zł, które dostają w tej chwili. Takie obietnice, teraz przed wyborami to nie jest dbanie o osoby, które potrzebują wsparcia, tylko polityczna zagrywka. To mi się nie podoba. Tych protestów było już sporo, wtedy nic z tego nie wyszło. Teraz gdy idą wybory, PiS się budzi? To brak szacunku dla tych ludzi

- mówi Jadwiga Król, wychowuje niepełnosprawnego wnuka, pełnomocniczka Kongresu Kobiet, radna sejmiku wojewódzkiego.

500+ plus dla niepełnosprawnych to próba zdobycia elektoratu przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, czy też realna troska o tych, którzy nie poradzą sobie bez wsparcia państwa? Co o kolejnej obietnicy PiS sądzą Czytelnicy info.elblag.pl?

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.